Mayakovski’nin 125. yaşı  kutlanıyor

Afiş

Mayakovski’nin 125. yaşı kutlanıyor

Vladimir Mayakovski’nin 125. doğum günü, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Nâzım Hikmet Kültür Merkezi birlikteliğinde kutlanacak.

20. yüzyılın en büyük şairlerinden Vladimir Mayakovski’nin 125. doğum günü bugün Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezinde kutlanacak.

Türkiye Yazarlar Sendikası ve Nâzım Hikmet Kültür Merkezi birlikteliğinde düzenlenecek dinletide TYS Başkanı Mustafa Köz’ün konuşmasının ve programı sunacak Cansu Fırıncı’nın Dünya Şiir Hareketinin “Halka Dönüş” başlığıyla yayınladığı bildiriyi okuyacak. Şairler Salih Bolat, Turgay Fişekçi, Ayten Mutlu ve Tiyatro Sanatçısı Metin Coşkun, Mayakovski şiirlerini seslendirecek. Müzisyen Ekrem Ataer ise ezgileriyle programa katılacak.

ANKARA’DA DA KUTLANACAK

Aynı gün Ankara’da Nâzım Hikmet Kültür Merkezinin düzenleyeceği ve yine Dünya Şiir Hareketi bildirisiyle, Mayakovski  şiirlerinin okunacağı programa Dünya Şiir Hareketi kurucularından Ataol Behramoğlu, Ankara Nâzım Hikmet  Kültür Merkezi Başkanı Emre Falay, Şair-Yazar Abdullah Nefes ve Ahmet Kanneci katılacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Temmuz 2018 00:29
www.evrensel.net
ETİKETLER Vladimir Mayakovski