18 Temmuz 2018 19:41

Elazığspor Kaptanı Yiğit: Kulübü kapatacaklarsa bize de söylesinler

Kapatılacağı iddia edilen Elazığspor’un kaptanı Mehmet Yiğit, ‘Eğer kulübü kapatma kararı aldılarsa bu bize söylenmeli’ dedi.

Fotoğraf: Yunus Okur/AA

Paylaş

Kapatılması gündemde olan Elazığspor'da Palandöken’deki antrenmanın ardından açıklama yapan takım kaptanı Mehmet Yiğit, kötü şartlar altında antrenman yaptıklarını söyledi.

Mehmet Yiğit, bu sürecin takımı yeni sezon öncesinde etkilediğini belirterek, “Burada çok zorlu bir süreç var. Takımdan sadece 5-6 kişi var, onun dışındakiler alttan denemeye gelenler. Elazığ şehrinin o kadar imkanı varken Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in bizi otelde konaklatması gerçekten Elazığ şehrinin çok büyük bir ayıbı. Yarın öbür gün bizi bu otelden de çıkaracaklar” diye konuştu.

Yiğit şunları kaydetti:

“Erzurum Büyükşehir Belediyesi de elinden gelen desteği verdi ancak gerçekten çok kötü bir süreç var. 20 gün sonra maçlar başlayacak ve kamp yapacak eşyamız yok. İnanılır gibi değil. Spor Toto 1. Lig’in takımıyız mahalle ya da amatör bir takım değiliz. Ya bize sahip çıkacaklar ya da yol verecekler. Çünkü burada durmamızın bir anlamı yok.”

Takımın her zamankinden daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu aktaran Mehmet Yiğit, “Sadece Belediye Başkanımızın sahip çıkmasıyla bu iş yürümüyor. Sivil toplum kuruluşları, valilik, milletvekilleri bir şeyler yapmaya çalışıyor ancak birlikteliği sağlamak zorundayız. Çünkü Elazığ gibi şehirler için böyle kulüpler çok önemli. Birliktelik sağlanırsa biz de burada en iyi şekilde hazırlanırız.” şeklinde konuştu.

Takımdaki herkesin büyük bir özveriyle çalıştığını ve takıma sahip çıktığını dile getiren Mehmet Yiğit, “Ben, hocalarım olur olmaz ama Elazığ kendi değerine sahip çıkmak zorunda. Biz zaten sahipleniyoruz ve bu zorlu şartlarda kamp yapmaya çalışıyoruz. Burada gerçekten çok büyük bir yangın var ama bir an önce sesimizi duymak zorundalar. Eğer kulübü kapatma kararı aldılarsa bu bize söylenmeli. Sonuçta biz de kendi ekmek paramız için buradayız ve yolumuza bakarız” değerlendirmesinde bulundu.

YÖNETİM DÜN İSTİFA ETTİ

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'un kulüp başkanı Hacı Murat Yümlü, dün kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, kulübün içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı yönetimle birlikte istifa ettiklerini açıklamıştı. (Erzurum/AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rekor kaleci transferi: Alisson, 62.5 milyon avroya Liverpool'da

SONRAKİ HABER

Batı bölgelerde hava sıcaklığı azalacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa