Anadolu Üni.

Anadolu Üni.'deki polis saldırısı protesto edildi

ANADOLU Üniversitesi’ndeki polis ve Özel Güvenlik saldırısı protesto edildi. Adalar Migros önünde basın açıklaması yapan Eskişehir emek ve demokrasi güçleri hem saldırıyı hem de rektörün her fırsatta üniversiteye çevik kuvvet çağırmasını kınadı.  Eğitim Sen Şube Sekreteri Faik Alkan, Anad

Eğitim Sen Şube Sekreteri Faik Alkan, Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın’ın üniversitede öğrencileri ve eğitim emekçilerinin haklı taleplerini dikkate almak yerine saldırı, soruşturma ve gözaltılarla karşılık verdiğini söyledi. Davut Aydın’ın her fırsatta üniversiteye çevik kuvvet çağırdığını belirten Alkan, Anadolu Üniversitesi’nin ÖGB ve çevik kuvvet eliyle ve Davut Aydın’ın da talimatıyla yarı açık cezaevine çevrildiğinin kaydetti.

Anadolu Üniversitesi’nde kayıtların başlamasıyla birlikte siyasi partiler ve Eğitim Sen tanıtım stantları açmış, polis ve Özel Güvenlik stantlara saldırarak Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı ile birlikte 50 öğrenciyi gözaltına almıştı. (Eskişehir/EVRENSEL)

www.evrensel.net