16 Temmuz 2018 17:45

HDP’ye yapılan baskın protesto edildi

HDP Sancaktepe ilçe binasına yapılan polis baskını ve HDP'lilerin gözaltına alınması protesto edildi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

HDP İstanbul İl Örgütü, Sancaktepe ilçe binasına yapılan baskını protesto etti. HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, “Türkiye’yi iki kutba ayıranlar HDP değildir. İktidar bölücü arıyorsa kendi içine baksın” diyerek HDP üzerindeki baskıların bir an önce son bulması gerektiğini söyledi.

HDP Sancaktepe İlçe Örgütüne önceki gün polis tarafından baskın düzenlendi. Baskında ilçe eş başkanları, İstanbul İl yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı

Açıklamada ilk olarak konuşan HDP İstanbul İl Eş Başkanı Esengül Demir, baskı ve tutuklamalar ile HDP’yi yıldıramayacaklarını belirterek, “16 arkadaşımız ters kelepçe takılarak işkence ile gözaltına alınmıştır. Nefret, ırkçılık ve devlet gücünü temsil eden yazılar yazılmıştır. Bütün bunlar HDP’nin politikalarına geri adım attıracak yöntemler değildir” dedi.

Ardından söz alan HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Erdoğan, 15 Temmuz anmasında demokrasi zaferi elde edildiğini söylüyor. Demokrasi zaferi HDP ilçe binalarını basarak mı elde ediliyor? HDP üzerinde yapılan bu baskılar bir an önce son bulmalıdır” diye belirtti. Katırcıoğlu gözaltında tutulanların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ODTÜ öğrencileri: Güçlü tepki verilmeyince adil yargılama da olmuyor

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı seçimleri krizi çözmedi: Cezayir'de halk tekrar sokaklarda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa