HDP’ye yapılan baskın  protesto edildi

Fotoğraf: Evrensel

HDP’ye yapılan baskın protesto edildi

HDP Sancaktepe ilçe binasına yapılan polis baskını ve HDP'lilerin gözaltına alınması protesto edildi.

HDP İstanbul İl Örgütü, Sancaktepe ilçe binasına yapılan baskını protesto etti. HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, “Türkiye’yi iki kutba ayıranlar HDP değildir. İktidar bölücü arıyorsa kendi içine baksın” diyerek HDP üzerindeki baskıların bir an önce son bulması gerektiğini söyledi.

HDP Sancaktepe İlçe Örgütüne önceki gün polis tarafından baskın düzenlendi. Baskında ilçe eş başkanları, İstanbul İl yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı

Açıklamada ilk olarak konuşan HDP İstanbul İl Eş Başkanı Esengül Demir, baskı ve tutuklamalar ile HDP’yi yıldıramayacaklarını belirterek, “16 arkadaşımız ters kelepçe takılarak işkence ile gözaltına alınmıştır. Nefret, ırkçılık ve devlet gücünü temsil eden yazılar yazılmıştır. Bütün bunlar HDP’nin politikalarına geri adım attıracak yöntemler değildir” dedi.

Ardından söz alan HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Erdoğan, 15 Temmuz anmasında demokrasi zaferi elde edildiğini söylüyor. Demokrasi zaferi HDP ilçe binalarını basarak mı elde ediliyor? HDP üzerinde yapılan bu baskılar bir an önce son bulmalıdır” diye belirtti. Katırcıoğlu gözaltında tutulanların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu. (İstanbul/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Temmuz 2018 17:50
www.evrensel.net
ETİKETLER HDP