15 Temmuz 2018 13:14
Son Düzenlenme Tarihi: 15 Temmuz 2018 13:21

Erdoğan'dan 15 Temmuz yazısı: Hayırlara vesile oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle Sabah ve Hürriyet gazeteleri için bir yazı kaleme aldı.

Erdoğan'dan 15 Temmuz yazısı: Hayırlara vesile oldu

Fotoğraf: Murat Kaynak/AA

Paylaş

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde Sabah ve Hürriyet gazetelerinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla bir yazı yayımlandı. Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı gece sarfettiği “Darbe girişimi Allah’ın bir lütfudur” sözlerine benzer bir şekilde “15 Temmuz da, sonuçları itibarı ile ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz için hayırlara vesile oldu” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada “Şu anda bu çıkış, bu hareket Allah’ın büyük bir lütfu. Bu tertemiz olması gereken TSK’nın temizlenmesine vesile olacak bir harekettir” ifadesini kullanmıştı.

Sabah ve Hürriyet gazeteleri için bir yazı kaleme alan Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılının ülkenin dört bir yanında milletçe büyük gurur ve coşkuyla idrak edildiğini belirterek “Bu vesileyle, kahramanlık ve mücadeleleriyle bir kez daha tarih yazan şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Vatanımızın bekası ve milletimizin bağımsızlığı uğruna o gece darbecilere meydan okuyan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Erdoğan yazısında şöyle dedi: "5 Temmuz da, sonuçları itibarı ile ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz için hayırlara vesile oldu. Darbecilerin, milletin direnişi karşısında ilk defa bozguna uğradığı bu zafer, ülkemizde yeni bir dönemin kapılarını araladı. Milli iradeyi rehin almayı hedefleyen o meşum girişim, Türk demokrasisinin önünün açılmasına, daha da güçlenmesine vesile oldu. 29 gün süren demokrasi nöbetleriyle ülke sathında devam eden, 7 Ağustos’ta Yenikapı Meydanı’nda ete kemiğe bürünen o diriliş sürecinin sonunda, 16 Nisan Halkoylaması ve 24 Haziran seçimleriyle Türkiye’yi yeni bir yönetim sistemine kavuşturduk." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle TSK'de 'tarihi değişiklik' yapıldı

SONRAKİ HABER

Yalova'da Evrensel okurları dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa