15 Temmuz 2018 12:02

İstanbul Caz festivalinin kapanışı Robert Plant’tan

İstanbul Caz Festivali, salı akşamı Led Zeppelin’in solisti Robert Plant ve grubu The Sensational Space Shisfters konseriyle sona erecek.

Fotoğraf: Raph_PH/Wikimedia Commons

Paylaş

25. İstanbul Caz Festivali, 17 Temmuz Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleştireceği kapanış konserinde Robert Plant ve grubu The Sensational Space Shisfters sahne alacak. Led Zeppelin’in efsanevi sesi Robert Plant konserde son albümü “Carry Fire”dan şarkılar seslendirecek. Müzik tutkunlarını bir araya getirecek konser 21.00’de başlayacak.

MÜLTECİLER KONSERE DAVETLİ

İstanbul’da yaşayan mülteciler kapanış konserinde davetli olarak yer alacak. Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği, İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle, yaklaşık 200 mültecinin konsere katılması hedefleniyor. Projeye destek veren kuruluşlar aracılığıyla, konseri birlikte tecrübe edecek izleyiciler arasında birleştirici bir diyalog imkanının yaratılabilmesi amaçlanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda festival kapsamında 2016’daki “Damon Albarn&Suriyeli Müzisyenler Orkestrası” konserinde ve Basel Rajoub’un 2017’de “Suriyeli Kadınlar Korosu”nun da katılımı ile gerçekleştirilen konserinde mülteci konuklar yer almıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rize'de sağanak, sel ve heyelana yol açtı, denizde hortum çıktı

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yıl etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa