14 Temmuz 2018 20:26
Son Güncellenme Tarihi: 14 Temmuz 2018 20:54

Şarkıcı İntizar’a sosyal medyada homofobik linç

Şarkıcı Mustafa Ceceli eski eşi Sinem Gedik’in İntizar’la ilişkisi olduğunu açıkladı. İntizar sosyal medyada homofobik lince maruz kaldı.

Şarkıcı İntizar’a sosyal medyada homofobik linç

Fotoğraf: Cem GÜL

Paylaş

Şarkıcı Mustafa Ceceli, kendisine bir başkası tarafından gönderildiğini iddia ettiği kamera kayıtlarıyla İstanbul Nöbetçi Aile Mahkemesi’ne başvurarak eski eşi Sinem Gedik’in İntizar’la ilişkisi olduğunu açıkladı.

Görüntülerin eski eşi Sinem Gedik ile şarkıcı İntizar’ın beraberliğini gösterdiğini iddia eden Mustafa Ceceli, 7 yaşındaki oğlu Arın’ın velayetini istedi.

Ceceli ayrıca Gedik’e bağlanan yoksulluk nafakasının kaldırılmasını ve eski eşi Sinem Gedik için kendisi, oğlu ve yeni eşi Selin İmer’e yaklaşmaması için uzaklaştırma kararı çıkarılmasını talep etti.

İNTİZAR: BÜYÜK SUÇ İŞLİYOR

Yaşananlara ilişkin açıklama yapan şarkıcı İntizar ise şunları söyledi:
“İnsanların bedenleri, ruhları, mahremiyetlerine dil uzatılması ahlaksızlık, namuzsuzluk, edepsizlik ve bel altı vurmaktır. Boşanalı 1.5 yıl oldu. Ve eşinden kendi isteyerek boşandı. Bir başkasıyla evlendi. Boşanması ve yeni evliliği sürecinde prestiji, güvenilirliği kamuoyu önünde kayboldu. İstediği çevrelere giremedi.

Şimdi bu konular üzerinden kendini aklamaya çalışıyor. O konular son derece bağımsız konulardır. Beni bu şekilde itibarsızlaştırmaya çalışamaz! Üstelik kanunlar önünde büyük suç işliyor. Evin içine kamera koyuyor. Eski eşi Sinem Gedik ona dava açtı.”

YAPIMCI İNTİZAR’LA SÖZLEŞMEYİ FESHETTİ

Mustafa Ceceli’nin ortaya attığı iddialar üzerine İntizar'ın bağlı çalıştığı yapım şirketinin sahibi Polat Yağcı, sosyal medyadan açıklama yaparak İntizar'la bağlarını kopardığını açıkladı.

Polat Yağcı'nın paylaşımı şöyle:
“Yaklaşık iki yıldır Poll Production çatısı altında sanatsal faaliyetlerini sürdüren İntizar'ın medya vasıtasıyla kamuoyuna yansıyan haberlerini üzüntü ve şaşkınlıkla okuduk. Kendisinin bugün itibariyle şirketimizle hiçbir bağı kalmamıştır.”

Polat Yağcı'nın bu açıklamasına sosyal medyadan tepki yağdı.

İNTİZAR'I HEDEF ALAN HOMOFOBİK LİNCE SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu başta olmak üzere birçok haber sitesi “Magazin bombası” başlıkları ile olayı haberleştirirken cinsiyetçi ve ayrımcı bir dil kullandı.

Özel hayatın gizliliğinin hiçe sayıldığı haberlere Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ndan tepki geldi. Platformun Twitter hesabından bir paylaşım yapılarak İntizar ve Sinem Gedik’e destek mesajı verilirken cinsel yönelimi bahanesiyle İntizar’ın iş akdinin feshedilmesi eleştirildi.

Gazeteci Melis Alphan da Twitter hesabından, sızdırılan görüntülere tepki göstererek, "Bu görüntüleri çeken ve sızdıran her kimse en büyük kötülüğü küçük bir çocuğa yaptı. Eğer o kimse Ceceli ise çocuğuna en büyük kötülüğü o yaptı" diye yazdı.

Sosyal medyada cinsiyetçi haberlere yönelik eleştirilerden bazıları şöyle:

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Şule Çet’in ölümünde tecavüz ve cinayet şüphesi: 2 şüpheli tutuklandı

SONRAKİ HABER

"Kredi kartlarında taksit ve kredilerde vade uzatılacak"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa