Barilla'da grev sürüyor: Hakkımızı alana kadar buradayız

Grevlerinin 10. gününü geride bırakan Barilla işçilerine destek ziyaretleri sürüyor.

14 Temmuz 2018 15:27
Son Güncellenme Tarihi: 14 Temmuz 2018 15:43
Paylaş

10 gündür grevde olan Barilla işçilerini, Kocaeli’de kurulu bulunan ve Tekgıda-İş’in örgütlü olduğu Frito Lay işçileri, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Bolu Şube üyeleri ile MYK Üyesi Fikret Çağlayan ile Emek Partisi üyeleri ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Tekgıda-İş Kocaeli Şube Başkanı Ali Bostan, “Daha fazla ekmek için mücadele ediyoruz, işverenler bunu görmezden geliyor fakat biz kararlılıkla devam edeceğiz ve hakkımızı alana kadar buradayız”diye konuştu. SES MYK Üyesi Fikret Çağlayan’da kısa bir konuşma yaparak destek ve dayanışma içinde olacaklarını belirtti.

Emek Partisi Bolu İl Başkanı Ahmet Özkan da yayınladığı basın açıklamasında Barilla işçilerinin grevinin son derece meşru ve haklı oldupunu vurguladı. Özkan, “Temel gıda ve tüketim maddelerine yapılan zamlar işçilerin yaşam standartlarını kötüleştirmeye devam ediyor. Ülkemizde açlık ve yoksulluk sınırı ortadayken asgari ücretin biraz üzerinde bir ücretle geçinilmesi dayatılan Barilla işçisi, bu durumu reddetmiş ve grev kararı almıştır. Açlık ve yoksulluğa teslim olmamak için greve çıkan Barilla işçisini destekliyor ve dayanışma içinde olacağımızı bildiriyoruz. Ayrıca Bolu işçi ve emekçilerini Barilla grevi ile dayanışmaya ve birlik olmaya çağırıyoruz. Barilla işçisinin kazanımının tüm işçi sınıfımızın kazanımı olacağını biliyoruz. Partimiz ve gençlik örgütümüz Barilla grevinin başarıya ulaşması için tüm imkanlarını seferber edecektir. Maddi ve manevi dayanışmayı güçlendirecektir. Barilla grevinin Bolu kamuoyunda duyurulması ve desteklenmesi için elindeki tüm olanakları kullanacaktır” dedi. (Bolu/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Türkiyeli ve Suriyeli tarım işçilerinin birliği sonuç verdi

SONRAKİ HABER

Hyundai'de "kısa çalışma ödeneği" söylentisi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa