13 Temmuz 2018 23:47

İlhan Cihaner: HDP'lilerin tutuklanmasında CHP’nin payı var

CHP eski Milletvekili İlhan Cihaner, HDP Eş Genel Başkanları'nın ve vekillerinin tutuklanmasında CHP'nin payının olduğunu belirtti.

İlhan Cihaner: HDP'lilerin tutuklanmasında CHP’nin payı var

CHP

Paylaş

Hatay’ın Samandağ ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Evvel Temmuz Festivali gündüz panellerle gece ise konserlerle devam ediyor. Eğitim Sen Samandağ Şubesi öncülüğünde barış balonları ve uçurtma şenliği Hz. Hızır Türbesi alanında düzenledi. Alanda bir araya gelen yurttaşlar çocuklarla barış adına balon ve uçurtma uçurdu.
 
Ardından Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği, Doğal Cafe'de CHP eski Milletvekili İlhan Cihaner'in katılımıyla "Türkiye'de Siyasal Durum ve Sol" konulu panel düzenledi. Panele, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ile Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve sivil toplum örgütleri katıldı.

CİHANER’DEN ÖZELEŞTİRİ

İlhan Cihaner, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili CHP'li vekiller arasında bir oylamanın yapıldığını ve oylamada "hayır"ın çıkmasına rağmen CHP yönetiminin ve "evet" diyen vekillerin baskısıyla dokunulmazlıkların kaldırıldığını söyledi. Cihaner, HDP Eş Genel Başkanları'nın ve vekillerinin tutuklanmasında CHP'nin payının olduğunu belirterek, "Bu söylediklerim bir özeleştiridir" dedi. Cihaner, seçimin antidemokratik bir şekilde yapıldığını ancak seçimlerde hem CHP'nin hem de muhalefetin tepkisiz kaldığını söyledi. 
 
Soru ve cevap bölümünde konuşan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, sorunların çözümün sadece Meclis olmadığını, demokratik cepheyle alanlarda çözüleceğini belirtti.
 
Festival akşam saatlerinde yerel sanatçıların ve sanatçı Mazlum Çimen'in sahne almasıyla devam etti. (Hatay/MA)

ÖNCEKİ HABER

AKP'li Torbalı Belediyesi'nden sosyal eğitim adı altında kuran kursu

SONRAKİ HABER

Almanya Dışişleri Bakanı: AB ve ABD'nin çıkarları her zaman aynı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa