13 Temmuz 2018 18:54
Son Güncellenme Tarihi: 13 Temmuz 2018 18:56

Yeni kabinenin ilk toplantısı sonrası İbrahim Kalın açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Hanedan A.Ş' olarak nitelenen yeni kabinesinin ilk toplantısı başladı.

Fotoğraf: Halil Sağırkaya/AA

Paylaş

Brüksel'deki NATO zirvesinden dönen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk kabinesiyle toplantısını gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı devam ederken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınbasın toplantısı düzenledi.

Kalın'ın açıklamalarından satır başları:

♦ "Kabine toplantısının en önemli vurgularından bir tanesi, hiçbir hız ve vakit kaybetmeden çalışmalara, hizmetlere devam edilmesi."

♦ "Tüm paydaşlarla istişare halinde belirlenecek orta vadeli bir program önümüzdeki haftalarda hazırlanıp Cumhurbaşkanımıza arz edilecek."

♦ "Türkiye'nin istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme hedefi çerçevesinde atılması gereken adımlar tespit edilmiş durumda. Bununla ilgili daha detaylı çalışmalar yapılıyor. Özellikle ihracat odaklı büyüme noktasında birtakım yeni adımların da hazırlıkları şu anda yapılıyor."

Türkiye ekonomisinin son 16 yılda gösterdiği performansı, canlılığı ve bünyesinin sağlamlığını devam ettirecek olan adımlar bundan sonra tüm ilgili kurum ve kuruluşlarımızın eş güdümüyle devam edecektir.

♦ "NATO sonuç bildirgesi, bizim açımızdan memnuniyet verici bir paragraf olmuştur."

♦ "Haftada ya da 15 günde bir gerçekleşecek kabine toplantıları yanında daha dar, ilgili Bakanların katıldığı toplantılar da yapılacak."

♦ "Şu an itibarıyla 18 Temmuz'da OHAL'in sona erdirilmesi, mevcut yasalar ve kanunlar çerçevesinde terörle mücadelenin devamı öngörülüyor."

♦ "Çok olağanüstü bir tehditle karşılaşmamız durumunda OHAL mekanizması tekrar hayata geçirilebilir." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çin'de sanayi bölgesinde patlama: 19 ölü 12 yaralı

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa