12 Temmuz 2018 20:10

Ege’de ‘Barış Buluşması’

Defne-Dafni Türk Yunan Derneği ve Leros- Artemis Dans Okulu tarafından düzenlenen Barış Buluşması, 13-15 Temmuz'da Leros Adası’nda gerçekleşecek.

13-15 Temmuz tarihleri arasında Leros Adası’nda gerçekleştirilecek Barış Buluşması'nın afişi

Paylaş

Ege’nin iki yakasını bir araya getirecek olan Barış Buluşması 13-15 Temmuz tarihleri arasında Leros Adası’nda gerçekleştirilecek. Leros-Kalimnos-Aspalias Metropolitliği, Leros Belediyesi, Defne-Dafni Türk Yunan Derneği, Leros- Artemis Dans Okulu tarafından ortaklaşa düzenlenen Barış Buluşması’nda sergi, dans gösterileri, Rebetika dinletisi ve belgesel gösterimi yer alacak.

Barış Buluşması 13 Temmuz Cuma günü, saat 20.00’de Platanos Meydanı’nda Kanada Dans Derneği Kyklos-Halk dansları gösterisiyle başlayacak. 14 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’de  Alinda Metropolitlik binasında “İmroz-Karşı Bellek” fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirilecek. Açılışta  Kalimnos-Leros-Astipalias Metropoliti Paisios, Bölge Valisi Hacimarkos, Belediye Başkanı Kolias ve Defne Derneği Başkanı. (E) Büyükelçi Yalım Eralp birer konuşma yapacak.

STELİOS BERBERİS’TEN MİNİ BİR DİNLETİ

15 Temmuz Pazar Günü ise Platanos Meydanı’nda Eniz Rıza Sakızlı’nın yönetmenliğini yaptığı Yanyana belgeselinin İmroz bölümünden bir gösterim yapılacak. Ayrıca Stelios Berberis, Artemis Dans Okulu müzisyenleri ve Kanada Kyklos-Halk Dansları Topluluğunun katılımıyla rebetika dinletisi ve dansları sunulacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ingmar Bergman Altyazı’da

SONRAKİ HABER

Sendikalardan Erdoğan’ın işsizlikle ilgili sözlerine tepki: Gerçeği perdeliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa