12 Temmuz 2018 18:03

Fırat Anlı’nın ‘yakalama kararı’ kaldırılmadı

Kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Eş Başkanı Fırat Anlı’nın hakkındaki 'yakalama emri' kaldırılmadı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki Kurşunlu köyünde, 2014 yılında yapılan Şex Saîd Mezarlığı inşaatında çalıştıkları ve su için sondaj kuyusu açtıkları iddiasıyla aralarında kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin (DBB) Eş Başkanı Fırat Anlı’nın da bulunduğu 50 kişi hakkında açılan davanın duruşmasına Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya başka bir davada tutuklu olan Mehmet Sıdık Kalkan, İbrahim Zeren, Mehmet Salih Çelebi, Zülfiye Kişmir ile tutuksuz yargılanan bazı sanıklar ve avukatları katıldı.

 Fırat Anlı’nın Avukatı Cihan Aydın ise, müvekkili hakkında verilen yakalama kararının yasaya aykırı olduğuna dair daha önce mahkemede beyanda bulunduklarını hatırlatarak, bu kararın kaldırılmasını talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, bir kısım sanıklar hakkında verilen adli kontrol kararının kaldırılması yönündeki talebi reddetti. Mahkeme, sanıklar Aygün Taşkın, Fevziye Arukan ve Fırat Anlı hakkında çıkartılan yakalama emirlerinin infazının beklenmesine karar vererek, eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı aralık ayına erteledi. (Diyarbakır/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Alevi dedesi isteyen Eren Erdem'e 'imam çağırın' yanıtı

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa