12 Temmuz 2018 17:29

‘Deniz Bozdemir derhal koşulsuz şekilde işine dönmeli’

İstanbul emek ve meslek örgütlerinden kadınlar, Tez-Koop-İş Kadın Dergisi yazarı Deniz Bozdemir’in işten atılmasına tepki gösterdi.

Tez-Koop-İş Kadın dergisi

Paylaş

İstanbul emek ve meslek örgütlerinden kadınlar, Tez-Koop-İş Sendikasında uluslararası ilişkiler uzmanı ve kadın dergisi yazarı olarak çalışan Deniz Bozdemir’in işten atılmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “Bozdemir’in derhal koşulsuz işine geri dönmesi ve sendikanın kadın düşmanı, emek düşmanı politikalarına son vermesi” talepleri dile getirildi.

Deniz Bozdemir’in öncesinde ağır bir mobbing sürecine tabi tutulduğu belirtilen açıklamada, “Deniz’e uygulanan mobbing tam da başka bir kadın çalışana uygulanan mobbinge Deniz’in itiraz etmesi ve erkek egemen sendika yönetimine karşı kadın dayanışmasını örmesiyle başlamıştır” denildi. Üyelerinin büyük kısmı kadın olan bir sendikanın, tüzüğünü hiçe sayarak mobbing, işten atma gibi emek düşmanı, kadın düşmanı uygulamalarda bulunmasının “kabul edilemez” olduğu vurgulanan açıklamada, sürecin takipçisi olunacağı bildirildi.

Deniz Bozdemir, 12 Haziran’da işten atılmıştı. Yayın hayatına yeni başlayan Tez Koop-İş Kadın Dergisi Editörü Necla Akgökçe de Bozdemir’in işten atılmasına tepki olarak istifa etmişti. Ayrıca derginin yazar kadrosunda bulunan Serpil Çakır, Melda Yaman Öztürk, Vahide Bilir, Aslı Alpar ve Müdrike Şenkof de desteklerini çekti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsrail ilk 6 ayda 3 bin 533 Filistinliyi gözaltına aldı

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa