12 Temmuz 2018 09:27

Ankara'da suç örgütüne dönük operasyonda 3'ü polis 111 gözaltı

Ankara'da Muzaffer Arkaç'ın lideri olduğu suç örgütüne dönük operasyonda 3'ü polis 111 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Fotoğraf: Güven Yılmaz/AA

Paylaş

Ankara'da liderliğini Muzaffer Arkaç'ın yaptığı silahlı suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda, 3'ü polis 111 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken şu ana kadar 79 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında liderliğini Muzaffer Arkaç'ın yaptığı silahlı suç örgütüne yönelik olarak yapılan operasyonda, 3'ü polis memuru olmak üzere toplam 111 kişi hakkında suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak, ruhsatsız silah bulundurmak ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçları nedeniyle gözaltı kararı verildi.

Operasyon kapsamında şu ana kadar 79 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi. Şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda ve daha önceden yapılan ara yakalamalarda toplam 67 kilogram eroin, 38 bin 580 adet ecstasy tablet , 474 gram skunk maddesi ve satışa hazırlanmış esrar maddesi ile 21 adet ruhsatsız tabanca ve 14 adet tüfek  ele geçirildi. Ayrıca yapılan aramalarda uyuşturucu satışından elde edildiği tespit edilen 120 bin 918 lira 50 kuruşu da el konuldu. (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Alanya'daki otelde 72 kişi zehirlendi

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa