10 Temmuz 2018 07:40

Erdoğan yemin ederken Davutoğlu ile Babacan Ermenek ziyaretindeydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şaşaalı bir merasimle koltuğuna otururken eski yol arkadaşlarından Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan, törende yoktu.

Fotoğraf: Ali Rıza Etçi/DHA

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, görkemli bir törenle 'yeni' görevine başlarken Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakanlardan Ali Babacan'ın törene katılmaması dikkat çekti. Davutoğlu ile Babacan aynı saatlerde Karaman'ın Ermenek ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret ediyordu.

DHA'nın haberine göre Ermenek ilçesine eşleri Sare Davutoğlu ve Ülkü Zeynep Babacan ile birlikte gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakanlardan Ali Babacan, tarihi ve turistik yerlere ziyaretlerde bulundu.

Zeyve Pazarı ve tarihi Ulu Cami'yi ziyaret eden Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, Ermenek'ten Konya'nın Taşkent ilçesine geçerek ziyaretlerini sürdürdü.

Ahmet Davutoğlu, 5 Mayıs 2016'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telkiniyle başbakanlıktan istifa etmişti. Davutoğlu, 24 Haziran seçimlerinde de milletvekilliğine aday olmadı.

Yıllarca AKP'nin ekonomi kurmaylığını üstlenen Ali Babacan ise 1 Kasım seçimleri sonrası kabinede kendine yer bulamamıştı.

Davutoğlu ile Babacan'ın AKP içerisinde Tayyip Erdoğan'la yıldızlarının uzun süredir barışmadığı biliniyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Merkez Bankası başkanı ve yardımcılarının görev süresi 4 yıl oldu

SONRAKİ HABER

KESK Adana’da 24’üncü yılını kutladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa