Buldan: Eşit temsiliyeti sağlayamadığımız için özeleştiri veriyoruz

Fotoğraf: Davut Can/DHA

Buldan: Eşit temsiliyeti sağlayamadığımız için özeleştiri veriyoruz

Pervin Buldan, seçimlerde en yüksek kadın temsiliyetini sağlamış olsalar da eşit temsiliyeti sağlayamadıklarını belirterek özeleşti verdi.

HDP Kadın Meclisi toplantısında konuşan Eş Genel Başkan Pervin Buldan, 24 Haziran seçimlerinde en yüksek kadın temsiliyetini sağlamış olsalar da, eşit temsiliyeti sağlayamadıkları için bütün kadınlara özeleştiri verdiklerini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, 24 Haziran seçimleri sonrası değerlendirme için HDP Genel Merkezi’nde toplandı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, katıldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Buldan, 24 Haziran seçimlerine ilişkin şunları söyledi: 

“Büyük bir başarıya imza attık, ancak yeterli değildir. En yüksek kadın temsiliyetini sağlayan HDP olmuştur. Ancak eşit temsiliyeti sağlayamadığımız için bütün kadınlara özeleştirimizi veriyoruz. 67 milletvekili içinde 26 kadın milletvekili parlamentoya girdi.  Oran olarak yüzde 37 oranı yakaladık. Bu yeterli değil biliyoruz. Bu yetersizlik bize bir ders olarak önümüzdeki süreçte daha güçlü bir mücadele ve çalışma ile kadın arkadaşlarımızın tüm karar mekanizmalarında yer alacağını hedeflediğimiz temsiyilete ulaşama konusunda büyük bir çaba gerçekleştireceğiz” diye konuştu. (Ankara/MA)

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Temmuz 2018 19:45
www.evrensel.net
ETİKETLER Pervin BuldanHDP