09 Temmuz 2018 15:32

Eren Erdem’in 'Alevi dedesi ile görüşme’ talebi reddedildi

Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan CHP’li Eren Erdem’in ‘Alevi dedesi ile görüşme’ talebi cezaevi yönetimi tarafından reddedildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan CHP’li Eren Erdem’in, cezaevinde din görevlisi ile görüşme hakkı kapsamında istediği ‘Alevi dedesi ile görüşme’ talebinin, cezaevi yönetimi tarafından reddedildiği öğrenildi.

Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan CHP PM üyesi ve eski İstanbul milletvekili Eren Erdem’in tecrit koşulları devam ediyor. Ailesi dışında kimse ile görüşmesine izin verilmeyen CHP’li Erdem’le görüşmek isteyen milletvekillerinin talepleri de geri çevriliyor. Eren Erdem’in cezaevindeki durumuna ilişkin bilgi veren Avukat Onur Cingil, Erdem’in bir din görevlisi ile görüşme hakkı kapsamında, Alevi olması nedeniyle talep ettiği ‘Alevi dedesi ile görüşme’ isteğinin de reddedildiğini açıkladı.

‘İNSAN HAKKI İHLALİDİR’

Çağdaş Ses’e açıklamalarda bulunan Cingil, konunun bir insan hakları ihlali olduğunu söyleyerek "Bu hak, her inançtan kişilerin tutuklu ya da hükümlü olma ihtimali dâhilinde verilmesi gereken bir hak. Türkiye’de birçok mezhebe mensup insan var. Milyonlarca Alevi vatandaşımız olduğu da biliniyor. Bu noktada aynı sorunu yaşayan belki binlerce tutuklu veya hükümlü var. Dolayısıyla bu talebin karşılanmıyor olması hem bir insan hakları ihlali hem de ‘insan’ olmaya da aykırı bir durum" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Şerife Oruç, tahliye olur olmaz yeniden gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Saadet öğretmen intihardan önce 'öğrencilerin önünde bana yumruk attılar' demiş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa