07 Temmuz 2018 18:23

Silivri’de lavanta hasadı

3. Lavanta Hasat Şenliği yarın Silivri'de başlayacak. Şenlik kapsamında atölyeler de açılacak.


Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Silivri Belediyesinin düzenlediği 3. Lavanta Hasat Şenliği’nde yarın hasat yapılacak. Kent ve kent çevresi tarımda yerel yönetimlere model olan Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezinde düzenlenecek hasat programı akademisyenler, ilçe protokol üyeleri, üreticiler ve halkın katılımıyla gerçekleşecek.

Bu kadar büyük, verimli topraklara, bu kadar büyük zenginliğe sahip bir ülkede tarımdaki zenginleşmeden başka kurtuluş olmadığını söyleyen Belediye Başkanı Özcan Işıklar,  “Bu zenginliği eğitimle taçlandırırsak anaokulundan çocuğu toprağa dokunarak büyütüp, içinde ne zenginlikler sakladığını gösterebilirsek bu çemberi, bu kaderi kırabiliriz. Sizleri renkli, bir o kadar da keyifli geçecek lavanta hasat şenliğimize bekliyorum” dedi.

HASAT PROGRAMI

Yarın saat 18.00’de lavanta hasadı ile başlayacak programda alana lavanta suları püskürtülecek. Lavanta yağ damıtılması, lavanta sabunları, takı tasarımlarının yapılacağı şenlikte; yaprak sanatı atölyesi, kurabiye atölyesi ve resim atölyesi de açılacak. Konuklara kinoa salatası, lavantalı ve melisalı limonata ikram edilecek. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Siirt Belediye  Eş Başkanı Bakırhan’a 10 yıl hapis cezası

SONRAKİ HABER

Saadet öğretmen intihardan önce 'öğrencilerin önünde bana yumruk attılar' demiş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa