Ceylan Önkol Eğitim Destek Evi de kapatıldı

Ceylan Önkol Eğitim Destek Evi de kapatıldı

BDP’li belediyelerin açtığı Eğitim Destek Evleri ardı ardına kapatılırken, Patnos Belediyesi tarafından açılan ve 700 öğrenciye eğitim veren Ceylan Önkol Eğitim Destek Evi de kapatıldı.Ağrı’nın Patnos ilçesinde BDP’li belediye tarafından 2010’da kurulan ve 700 yoksul öğrenciye eğitim veren Ceylan Önkol E

BDP’li belediyelerin açtığı Eğitim Destek Evleri ardı ardına kapatılırken, Patnos Belediyesi tarafından açılan ve 700 öğrenciye eğitim veren Ceylan Önkol Eğitim Destek Evi de kapatıldı.

Ağrı’nın Patnos ilçesinde BDP’li belediye tarafından 2010’da kurulan ve 700 yoksul öğrenciye eğitim veren Ceylan Önkol Eğitim Destek Evi 6 ay önce Milli Eğitim Müdürlüğü Müfettişleri’nce yapılan incelemenin ardından açılan soruşturmanın tamamlanmasıyla kapatıldı. Patnos Kaymakamlığı tarafından, Patnos Belediyesi’ne gönderilen yazıda, “Eğitim Destek Evi’nin 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun 56.ve 57 maddeleriyle 5393 sayılı Belediyeler Kanununun 14.ve 15. maddelerine aykırı bulunduğundan kapatılmasına karar verilmiştir” denildi.

Karara tepki gösteren Patnos Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz “Destek evi 2010’nda 360, 2011 ve 2012 yıllı içerisinde 700 öğrenciye ders vermekteydi. Ceylan Önkol Eğitim Destek Evi büyük bir başarı elde etmişti. Öğrenciler iyi üniversiteleri kazandılar. Ama AKP hükümeti ve buradaki yönetim bunu hazmedemedi ve destek evini kapattı. Bu siyasi bir karardır” dedi. (AĞRI)

www.evrensel.net