07 Temmuz 2018 00:21

Adana’da ilk kez yapılacak Onur Yürüyüşü yasaklandı

Adana’da ilk kez yapılmak istenen LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne Adana Valiliği tarafından 'Halkı kin ve nefrete düşürmek' iddiasıyla yasaklandı.

Adana’da ilk kez yapılacak Onur Yürüyüşü yasaklandı

Fotoğraf: Cem GÜL

Paylaş

Adana LGBTİ+ Dayanışma, Adana’da ilk defa yapılmak istenen LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne Adana Valiliği tarafından izin verilmedi. Adana Valiliğin, yasaklama gerekçesinde şu ifadeler yer aldı:

“Açık alanda yapılacak olan etkinliğin, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımınsa farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik edeceği, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın tehlikenin ortaya çıkabileceği, ayrıca terör örgütlerinin karşıt görüşlü gruplara yönelik eylem arayışı içerisinde olduğu yönündeki istihbari bilgiler göz önünde bulunduğundan, yapılmak istenen etkinliğin, organizasyona katılacak grup ve şahıslara yönelik olarak bir takım toplumsal duyarlıklar olabileceğinden dolayı bahse konu etkinliğinin yapılmasının uygun olmayacağı.”

Polis, 19 Haziran’da İstanbul’da yapılmak istenen Onur Yürüyüşü’ne de müdahalede bulunmuş, 4 kişi gözaltına alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Binali Yıldırım'dan yeni KHK açıklaması: İhraçlar olacak

SONRAKİ HABER

Muharrem İnce: Neden beka seçimi olsun, bu bir belediye seçimi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa