06 Temmuz 2018 09:44

Adana'da polisleri gören hırsız: Ben de polisi arayacaktım

Adana'da karşılıklı iki daireye giren hırsız polisleri görünce 'Hırsız girmiş sanırım. Ben de tam şimdi polisi arıyordum, geldiğiniz iyi oldu' dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Adana'da girdiği apartmanda karşılıklı dairelerin kapı göbek kilitlerini kırarak altın ve para çalan Y.K. (45), sivil polislere yakalanınca, "Ben de tam şimdi polisi arıyordum. Geldiğiniz iyi oldu" dedi.

Olay, Çukurova ilçesi Toros Mahallesi'nde meydana geldi. Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan Y.K., içinde tornovida, levye, pense ve ingiliz anahtarı bulunan çantasıyla apartmana girdi. Binadaki 2 dairenin kapı göbek kilitlerini kıran Kılıç, evlerden altın, para ve parfüm şişelerini çaldı. Bir süre sonra apartman sakinleri, kişiden şüphelenip kim olduğunu sordu. Y.K. ise vatandaşlara, "Bu evin sahibi benim akrabam, onlara bakmaya geldim" dedi. 

Kılıç'a inanmayan vatandaşlar polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri,Y.K.'yi yakaladı. Y.K., vatandaş sandığı sivil polislere de "Akrabamın evine geldim" dedi. Bunun üzerine ekipler, polis kimliklerini gösterip kapıların kilit göbeklerinin neden söküldüğünü sordu. Y.K. ise "Hırsız girmiş sanırım. Ben de tam şimdi polisi arıyordum, geldiğiniz iyi oldu" diye cevap verdi.

Çantasından tornovida, levye, pense, ingiliz anahtarı, evlerin kırılan kapı kilitleri ve çalınan altın ve para çıkan Y.K., gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

TUTUKLANDI

Emniyetteki sorgusu tamamlanan Y.K. adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. (Adana/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fosil ağaç ormanı, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

SONRAKİ HABER

AİHM, mülteciyi ölüme gönderen Finlandiya’yı mahkum etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa