05 Temmuz 2018 11:49

Yurtta şort giydiği için ifadesi alındı

Sakarya Üniversitesi öğrencisi Betül Ceylan'ın, KYK'ye bağlı Arif Nihat Asya Yurdu'nda şort giydiği için ifadesi alındı.

Ekran görüntüsü: @betulcey_ Twitter hesabı

Paylaş

Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören Betül Ceylan, kaldığı yurtta şort giydiği için ifadesinin alındığını iddia etti. Betül Ceylan yurt müdürü ile arasında yaşananları sosyal medyadan paylaşarak yurtla ilişiğini kestiğini belirtti.

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalürji Mühendisliği 3. Sınıf Öğrencisi Betül Ceylan, misafir olarak kaldığı Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Arif Nihat Asya Yurdu yönetimi tarafından kurallara uygun davranmadığı iddiasıyla uyarıldı. Yurt tarafından uyarılan Betül Ceylan’a verilen ‘İfade formu’nda, ‘Misafir olarak barındığınız Arif Nihat Asya Yurdunda 4 Haziran tarihinde hakkınızda tutulan tutanakta yurt kurallarına uygun davranmadığınız ve bu konuda size yapılan uyarılara karşı yurt idaresine saygısız davranışlarda bulunduğunuz hakkındaki ifadenizi yazmanızı rica ederim” denildi.

‘BENDEN RAHATSIZ OLMUŞ’

Betül Ceylan ise formda şu cevabı verdi: “Öncelikle sonuna kadar saygımı koruduğumu belirtmek isterim. Şort giydiğim için çağrıldığım odada bile N.U’nun söylemek istediklerini sabırla dinledim. Lakin kendisi saygısızca benim şort giymemi askerlerimizin kanına, şerefe, namusa, haysiyete bağladı. Kendisi kapalı bir bayan. Ben ona saygı duyuyorum, saygı duymama gibi bir lüksüm yok. Benim için bu terbiyesizliktir. Ancak kendisi benden rahatsız olduğunu ve özgürlüğümün sınırlı olduğunu söyledi. Kesinlikle katılmıyorum. Ben kimsenin özgürlüğünü kısıtlayacak bir harekette bulunmadım. Asla da bulunmam. Bana yazılan tutanağı asla kabul etmiyorum. İlgili kişilerle görüşeceğimi bilmelerini isterim. Umarım kılık kıyafetten daha önemli konuların konuşulduğu bir dünya olur. Sapık düşünceniz sizinle kalsın” yazdı.

Konuya ilişkin görüşlerini almak için aradığımız yurtta, yetkililerden kimsenin olmadığı söylenerek KYK İl Müdürlüğünün gerekli açıklamayı yapacağı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Çocuk istismarı ve cinayetlerine karşı acil önlem alınsın'

SONRAKİ HABER

Bursa ve Adana'da iş cinayeti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa