05 Temmuz 2018 08:46

Çakıcı'ya rapor veren sağlık müdürü ve başhekim görevden alındı

MHP'nin, Çakıcı'ya süresiz sağlık kurulu raporu veren baş hekim ve sağlık müdürünün görevden alınması konusundan rahatsız olduğu belirtiliyor.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya süresiz sağlık kurulu raporu veren başhekim ve il sağlık müdürü de görevden alındı. Daha önce Çakıcı’ya 'sınırsız ziyaretçi' izni veren Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar görevden alınmıştı.

Tedavi gören Alaattin Çakıcı'ya süresiz sağlık kurulu raporu verilmişti. Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça ile 6 uzman doktorun imzaladığı süresiz sağlık kurulu raporunda şöyle denildi: "Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü derecedeki akrabaları ve yakın arkadaşları ile haftanın 7 günü saat 09.00 ile 20.00 arasında hem sağlığı hem morali aynı zamanda helalleşme açısından bu zaman dilimleri arasında, istediği isimlerle, kişi, sayı adeti koymadan, kendisi için bu ziyaretler hastalıklarının kontrol edilebilmesi için ve morali açısından yeniden hayata bağlayabilir."

'YİNE DE HER ŞEYİ ALLAH BİLİR'

Raporun devamında da “Yine de her şeyi Allah bilir. Odasında her türlü açık görüş yapılabilir” cümlesi yer aldı. 

Rapora TTB de tepki göstererek incelemeye aldı. 

Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ın görevden alınmasının ardından en son olarak da raporda imzası bulunan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Tekin Akça görevden alındı.

MHP RAHATSIZ

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun kulis bilgilerine dayandırdığı haberine göre; art arda gelen görevden almalar MHP kanadında “rahatsızlık” uyandırdı. MHP’de, “Bahçeli’nin Çakıcı’nın ziyaretinden sonra gelişen görevden almalarla” ilgili “gerekçe” istendiği belirtiliyor.

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gezi eylemine katılanlara hapis cezasına AYM’den veto

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa