04 Temmuz 2018 16:56
Son Düzenlenme Tarihi: 04 Temmuz 2018 17:05

EMEP GYK Üyesi Mustafa Taşkale’nin duruşması ertelendi

Dersim’de 'örgüt propagandası ve örgüt üyeliği'nden yargılanan EMEP GYK Üyesi Mustafa Taşkale’nin duruşması 5 Ekim’e ertelendi.

EMEP GYK Üyesi Mustafa Taşkale’nin duruşması ertelendi

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Dersim’de 17 Kasım 2016 tarihinde aralarında Dersim Belediyesi eş başkanları ve kamu emekçilerinin de bulunduğu 11 kişiye yönelik yapılan ev baskınıyla gözaltına alınan Emek Partisi (EMEP) GYK Üyesi ve Dersim İl Başkanı Mustafa Taşkale gözaltı sürecinin ardından tutuklanmıştı. 6 ay cezaevinde tutuklu kalan Taşkale, çıkarıldığı ilk mahkemede tahliye edilmişti. Devam eden davanın Tunceli Ağır Ceza Mahkemesinde 4. duruşması görüldü. EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ve EMEP Bölge Örgütü yöneticilerinin yanı sıra yoğun bir katılımın olduğu duruşmada mahkeme heyeti tarafından imza yükümlülüğün kaldırılmasına, yurt dışı yasağının devam etmesine karar verilerek dava 5 Ekim’e ertelendi.

SONRAKİ DURUŞMA DA KARARIN ÇIKMASI ZAYIF

Evrensel’e değerlendirme yapan Taşkale’nin Avukatı Kenan Çetin, “Heyet 4 ayrı olayda propaganda üzerinden suç duyurusunda bulundu. Bu suç duyurusuna takipsizlik kararı da verilebilir, iddianame de düzenlenebilir. 2009-2011’de ayrı bir suçlama yapıldı. İddianame düzenlenirse Taşkale’den savunma alınacak daha ek bir mütalaa ile karşı karşıya kalacağız. Dolayısıyla ekim ayında da kararın çıkması zayıf görünüyor” dedi. (Dersim/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Makro ve Real Market mağazaları önünde eylem yapıldı

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa