04 Temmuz 2018 16:03

İktidar medyasında enflasyon sevinci: Rekor artıştan müjde çıkardılar

İktidar medyası, son 14 yılın zirvesine çıkan ve yüzde 15'i aşan enflasyon için 'müjde' nitelendirmesinde bulundu.

İlgili gazetelerin sürmanşetleri (Kolaj:Evrensel)

Paylaş

Enflasyon son 14 yılın zirvesine çıktı. Yüzde 15’i aşan rekor enflasyon dün de gazetelerin ilk sayfalarında genişçe yer buldu.

Evrensel gibi pek çok gazete enflasyonun yaz döneminde de etkisini göstereceğine, zamların geçim sıkıntısını iyice arttıracağına dikkat çekerken iktidar medyası konuya iyi yanından (!) baktı.

Emekli ve memurların alacağı enflasyon farkını haberleştiren iktidar medyası, fiyat artışlarından ötürü bu zamların daha yapılmadan buhar olduğunu ise yazmadı.

Star, ‘Memur emeklisi yüzde 8.65, işçi 9.17 zam alacak’ sürmanşetiyle çıkarken haberde ‘enflasyon’ kelimesinin geçmemesi dikkat çekti.

Sabah gazetesi ise ‘Emekliye enflasyon zammı’ sürmanşeti ile bayilerde yerini aldı. Emeklilerin alacağı zamların oranını yazan Star, gerçekleşen rekor enflasyon oranına ise birinci sayfasında yer vermedi. Akşam ve Takvim de enflasyon haberini ‘zam müjdesi’ olarak haberleştirdi, ancak enflasyon oranı bu gazetelerin birinci sayfalarında da yer almadı. Posta gazetesi sürmanşetinde ‘memur ve emekli zammı belli oldu’ ifadesini taşırken enflasyon oranını ise sayfanın en altında küçük bir spot ile gördü.

Gazetemiz dün ‘Zam Fırtınasının Kara Bulutları’ manşeti ile çıkmış, ekonomik gidişatın işçi ve emekçilerin geçim sıkıntısını arttıracağına dikkat çekmişti. BirGün gazetesi ‘Hayat Pahalılığı ‘istikrarlı’ artıyor’, Milli Gazete ‘Yangın Büyüyor’ manşetleri ile Cumhuriyet ise ‘Enflasyon Fırtınası’ sürmanşeti ile ekonomideki sıkıntıların vatandaşa yansımasını birinci sayfalarına taşıdı. (MEDYA SERVİSİ)

BÜLENT FALAKAOĞLU YAZDI:

ENFLASYON AKP DÖNEMİNİN ZİRVESİNİ GÖRDÜ: YÜZDE 15.3 - EKONOMİYİ KUR VE FAİZ HALKI ENFLASYON VURDU

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sarıgazi'de istismara tepki: Çocuklarımızı koruyamayan devlet suçlu

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa