04 Temmuz 2018 00:05

Eylül Yağlıkara cinayetinin katil zanlısının annesi de tutuklandı

Ankara'nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 8 gün sonra cansız bedeni bulunan Eylül Yağlıkara cinayetinde katil zanlısının annesi de tutuklandı.


Fotoğraf: AA

Paylaş

Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'nde kaybolduktan 8 gün sonra cansız bedeni bulunan Eylül Yağlıkara cinayetinin zanlısına ait cep telefonu sinyalinin, görgü tanığının verdiği bilgideki yer ve saat ile eşleştiği öğrenildi. Öte yandan zanlı Uğur Koçyiğit'in gözaltındaki annesi H. Koçyiğit de tutuklandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara'nın Polatlı ilçesine bağlı Uzunbeyli Mahallesi'nde 22 Haziran'da kaybolan ve 29 Haziran'da Yüzükbaşı Yolu mevkisinde bir elektrik direğinin dibinde gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara soruşturmasına ilişkin, yeni detaylar ortaya çıktı.

Buna göre, görgü tanığının verdiği bilgideki, zanlı Uğur Koçyiğit'i gördüğü saat ile mevki, Koçyiğit'e ait cep telefonu sinyalleriyle eşleşti. Ayrıca Eylül'ün cansız bedeninin bulunduğu bölgenin yakınında, şüphelinin aracına ait lastik izine de rastlandı.

Zanlının Eylül'ün cansız bedenini gömmek için geldiği sırada sert fren yapmasıyla kalkan tozu fark eden görgü tanığı, şüphelinin tutuklanmasının ardından jandarmaya giderek, gördüklerini anlattı. Bunun üzerine, Eylül'ü arama çalışmaları, tanığın bilgisini verdiği bölgede yoğunlaştırıldı. Çalışmalarda kullanılan iz takip ve kadavra arama köpekleri, bir köstebeğin kazdığı çukurdan yayılan kokuya tepki verdi. Arama köpeklerinin, Eylül'ün cansız bedeninin bulunduğu yerde tepki vermesi üzerine bölge kazılarak, küçük kızın cenazesine ulaşıldı.

Ayrıca yapılan incelemede, olayın faili olarak tutuklanan U.K'nın, elektrik direği dikmek için açtığı çukurun bir kısmını özellikle kapatmadığı tespit edilirken, bu durum, cinayetin önceden planlandığı iddiasını gündeme getirdi.

Eylül'e yapılan ön otopside, kan izi ve vücudunda herhangi bir kırık olmadığı, ayrıca cinsel istismar bulgusuna rastlanılmadığı öğrenildi.

ANNE H. KOÇYİĞİT DE TUTUKLANDI

NTV'nin geçtiği son dakika haberine göre zanlı Uğur Koçyiğit'in gözaltındaki annesi H. Koçyiğit de tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Rus mevkidaşı Lavrov'la görüştü

SONRAKİ HABER

Rusya Dışişleri Bakanı: Türkiye İdlib'te militanlarla teröristleri ayıramıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa