03 Temmuz 2018 17:45
Son Düzenlenme Tarihi: 03 Temmuz 2018 17:52

Kanada Başbakanı hakkında taciz iddiası

Kanada Başbakan Justin Trudeau için 18 yıl önce bir kadın gazeteciye 'uygunsuz bir şekilde dokundu' iddiası yer aldı.

Kanada Başbakanı hakkında taciz iddiası

Fotoğraf: Women Deliver/Flickr (CC BY 2.0)

Paylaş

Kanada'da Başbakanı Justin Trudeau’nun, 18 yıl önce bir müzik festivalinde bir kadın gazeteciye taciz ettiği iddia edildi. Trudeau ise iddiayı reddederek, “O gün kötü bir şey olduğunu hatırlamıyorum” dedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre taciz iddiası, geçen ay bir blog yazarının o dönem Creston Valley Advance adlı yerel gazetede çıkan habere atıfta bulunmasıyla gündeme geldi. Gazetede çıkan imzasız habere göre, o zaman 28 yaşında bir öğretmen olan Trudeau, çığ felaketinden korunmak için alınacak önlemlere para toplamak amacıyla düzenlenen etkinlikte adı açıklanmayan gazeteciye “uygunsuz bir şekilde dokundu”.

Haberde, Trudeau’nun kadının gazeteci olduğunu öğrendikten sonra “Bir ulusal gazetede çalıştığınızı bilseydim, ileri gitmezdim” diyerek özür dilediği öne sürüldü. 

Gazetenin o dönemdeki sahibi Valerie Bourne, Kanada Televizyonu CBS’e açıklamasında muhabirin, yaşandığı öne sürülen olaydan sonra kendisiyle konuştuğunu belirterek “Rahatsız olmuştu. Hatırladığım kadarıyla cinsel saldırı olarak tanımlamayacağım bir olaydı. Muhabire bir an dokunmuş” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Pazara gidenlerin yüzü limon fiyatını görünce ekşiyor: Kilosu 8 lira

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa