03 Temmuz 2018 11:47
Son Güncellenme Tarihi: 03 Temmuz 2018 12:41

İnce: Kılıçdaroğlu'ya onursal genel başkanlık teklif ettim

Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'ya teklifini açıkladı: Benim genel başkan, kendisinin onursal genel başkan olabileceği teklifinde bulundum.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ya, kendisinin genel başkan, Kılıçdaroğlu'nun da onursal genel başkan olabileceği teklifinde bulunduğunu açıkladı. 

Muharrem İnce, TBMM'de kayıt yaptıran CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel'in rozetini taktı. Özel'e başarılar dileyen İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dün akşam yaptığı görüşmenin detaylarının sorulması üzerine açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile 24 Haziran seçimlerini değerlendirdiklerini kaydeden Muharrem İnce, şunları söyledi: 

"Sohbet ettik, eşlerimizle birlikte yemek yedik. Seçimi değerlendirdik, konuştuk. Sayın Genel Başkan'a büyük bir devlet adamlığı yaptığını, İYİ Parti'ye 15 milletvekili göndermekle başlayan ve kurultayda kendisine rakip olmuş birini cumhurbaşkanı adayı yaparak, milletin gönlünde taht kurduğunu, bu devlet adamlığının devam etmesi gerektiğini, kendisiyle bir yarış ve rekabet içinde olmak istemediğimi ama milletin de bu cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında duyduğu, gördüğü, yaşadığı bir umut var. Bunu kaybetmememiz gerektiğini ve kendisi isterse olağanüstü kurultayı toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini ve bir ağabey- kardeş ilişkisi içinde kendisi grup başkanı olarak parlamentodaki çalışmaları yürüteceğini, benim de genel başkan olarak Edirne'den Ardahan'a çalışacağım ve partiyi seçimlere hazırlayacağım teklifinde bulundum. 'Evet' ya da 'hayır' demedi. Bu teklifi yaptım ben. Kendi takdiridir. 'Hayır' derse ben imza toplamayacağım. Örgüt kendisi çözecektir bu işi." 

KILIÇDAROĞLU: SİYASİ NEZAKETSİZLİK

Habertürk'ün haberine göre Kılıçdaroğlu'dan İnce'nin açıklamalarına yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, "Özel bir yemekti, bağlamından koparmak siyasi bir nezaketsizlik" şeklinde konuştu.

TEZCAN: GÜNDEMİMİZDE YOK

Öte yandan CHP Sözcüsü Tezcan'dan da bir açıklama geldi. Tezcan, "Olağanüstü kurultay gündemimizde yok" dedi.

CHP MYK TOPLANIYOR

CHP MYK’nın 5 Temmuz Perşembe günü saat 11.00’de toplanacağı öğrenildi. (HABER MERKEZİ) 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Harp Okulu’ndaki işkenceye yeniden yargılama kararı

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa