03 Eylül 2012 15:07

‘Halkın iradesi dikkate alınmalı’

KOCAELİ’de bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri, düzenledikleri ‘barış’ konulu forumla, Türkiye’de binlerce insanın ölümüne neden olan Kürt sorununu ve barışçıl çözüm yollarını tartıştı. Eğitim-Sen Konferans Salonunda gerçekleştirilen forumun konuşmacısı ise Türkiye Barı

‘Halkın iradesi dikkate alınmalı’

Paylaş

KOCAELİ’de bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri, düzenledikleri ‘barış’ konulu forumla, Türkiye’de binlerce insanın ölümüne neden olan Kürt sorununu ve barışçıl çözüm yollarını tartıştı. Eğitim-Sen Konferans Salonunda gerçekleştirilen forumun konuşmacısı ise Türkiye Barış Meclisi Sözcüsü Hakan Tahmaz oldu.
Tahmaz, “Bugün Türkiye egemenleri isteseler dahi bu sorunu kendi iradeleri ile çözemez. Bu sorunu iradesi ile çözecek olan bizleriz” şeklinde konuştu. Tahmaz ayrıca, Kürt sorununda demokratik bir çözüm için halkların iradesinin dikkate alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Tahmaz’ın konuşmasından sonra açık kürsü şeklinde devam eden forumda söz alan Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yücel Demirer, İrlanda’da ve Bask bölgesinde en şiddetli çatışmaların olduğu dönemde bile barış görüşmelerinin devam ettiğini hatırlatarak, herkesin barış için sorumluluk alması gerektiğini belirtti.
Emekli-Sen Kocaeli Şube Başkanı Osman Nuri Şenol ise barışa giden yolda işçi sendikalarının daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirtti. (Kocaeli/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Başbakan ne söylediyse yanlış çıktı

SONRAKİ HABER

Yangın merdiveni kilitli olan pansiyonda öğrenciler camdan atladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa