03 Temmuz 2018 01:12

MHP Grup Başkanvekili Akçay: Çok büyük katkılar sunacağız

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 'Çalışmalarımız Cumhur İttifakı ruhu ile en iyi şekilde devam edecektir. Çok büyük katkılar sunacağız' dedi.

Fotoğraf: Zekeriya Güneş/AA

Paylaş

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin" tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için gayret edeceklerini belirterek, "Çalışmalarımız Cumhur İttifakı ruhu ve Yenikapı ruhu ile en iyi şekilde devam edecektir" dedi.

Akçay, partisinin Kula ilçe teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulundu. Akçay, burada yaptığı konuşmada, seçimlerden önce hedefledikleri iki durumun gerçekleştiğini, bunlardan birincisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk turda yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi, ikincisinin de Cumhur İttifakının ve MHP'nin Meclis'te güçlü bir şekilde yer alması olduğunu kaydetti.

MHP'nin siyaset tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu ve daha da güçleneceklerini söyleyen Akçay, yeni sistemin sağlamlaşması için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Akçay, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim beyannamesinde yer alan hususların, taahhütlerin hayat bulması için öncülük yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için gayret içerisinde olacağız. Daima önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben demeye devam edeceğiz. Çalışmalarımız, Cumhur İttifakı ruhu ve Yenikapı ruhu ile en iyi şekilde devam edecektir. Çok büyük katkılar sunacağız. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin de bu güne kadar bütün öngörüleri ve tespitleri doğru çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi bu öngörülerinin doğru ve haklı çıkmasıyla çok daha büyük güç kazanmıştır." (Manisa/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

10 araçlık askeri konvoy Kilis'ten Suriye'ye geçti

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa