02 Temmuz 2018 03:56
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Temmuz 2018 17:06

Evini kaybetti, çadırda kalıyor: İnsanlığa son mektup

Antalya’da Makro Market tarafından hakları ödenmeden işten atılan, evini kaybettiği için çadırda yaşayan Selami Kaya gazetemize mektup yazdı.

Evini kaybetti, çadırda kalıyor: İnsanlığa son mektup

Fotoğraf: Selami Kaya

Paylaş

Selami Kaya
İşten atılan Makro Market işçisi - Antalya

10 Nisan 2018 tarihinde Makro Market AŞ’nin Antalya ve İstanbul bölgelerinde bulunan şubelerinin Migros AŞ’ye devredilmesi sonucu tazminat hakkım ödenmeksizin işten çıkarılmış bulunmaktayım. Bu tarihten aylar önce de işten çıkarılan ve tazminatları ödenmeyen 1500’e yakın insan mağdur olmuştur. Ve şu anda farklı şirketlere mağazaların satışları ile insanlar mağdur olmaya devam edilmektedir. Makro Market’in oyalamalarına rağmen hukuki olarak gerekli mercilere başvurulmuş, fakat hiçbir sonuç alınamamıştır.

Ben işsiz, evsiz, parasız bir şekilde bir çadırda hayatımı devam ettirmekteyim. Bu mağduriyetlerin devam etmesi halinde toplumda oluşacak kaygı ve huzursuzluğun artacağı ve ileride intiharları tetikleyeceği şüphe götürmemektedir. İnsanların aç kalmasını, evini geçindirmek için yanlış yollara girmesini, yuvaların dağılmasını istemiyoruz. İnsan gibi yaşamak ve alın terimizin hakkını almak için başlatmış olduğumuz haklı mücadelemize destek vermenizi rica ediyoruz. Değerli basın mensuplarından, duyarlı vatandaşlarımızdan ve devletin tüm resmi kurumlarından bu mağduriyetlerin sonlandırılması için yardım talep ediyoruz. Lütfen bizlere yardım edin.

ÖNCEKİ HABER

Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ağar: Beğenmediğin sendikacıyı değiştir

SONRAKİ HABER

ABD'de kar fırtınası nedeniyle yaklaşık 5 bin uçak seferi iptal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa