Cross Currents Trio caz festivalinde konser verdi


Fotoğraf: AA

Cross Currents Trio caz festivalinde konser verdi

Caz sanatçıları Dave Holland, Zakir Hüseyin (Hussain) ve Chris Potter İstanbul’da aynı sahneyi paylaştı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 25. İstanbul Caz Festivalinde sahne alan ‘Cross Currents Trio’, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde (PSM) müzikseverlerle buluştu.

İngiliz besteci ve bas gitarist Holland, izleyicilere hitaben yaptığı konuşmada, İstanbul gibi harika bir şehre tekrar gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Burada sizlerle olmaktan çok memnunuz. Bu gece bize katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Burada muhteşem iki sanatçıyla birlikte olmaktan büyük onur duyuyorum” diye konuştu.

Hindistan'a özgü vurmalı çalgı tabla üstadı Zakir Hüseyin de İstanbul'da olmaktan dolayı memnuniyetini ifade ederek, “Bu güzel geceye geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. İstanbul, bu gezegende ziyaret etmeyi en sevdiğim şehir” dedi.

Hint sanatçı Hüseyin, 50 yıllık kariyeri boyunca birçok kez Grammy ödülüne layık görülen Holland ve ABD'li saksafon sanatçısı Potter, konserde ‘Lucky Seven’, ‘Island Feeling’, ‘Jbhai’, ‘Mazad’, ‘Suvarna’, ‘Hope’ ve ‘Bedokin Trail’ adlı eserleri yorumladı.

Yaklaşık 2 saat süren konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. (AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Haziran 2018 14:36
www.evrensel.net
ETİKETLER Cross Currents Trio