Vergi borcu nedeniyle el konulan aracının altına yattı

Kocaeli Darıca’da lokantacılık yapan İ.T’nin aracına icra nedeniyle el konuldu. İ.T. aracının altına yatarak ekiplere engel olmaya çalıştı.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, lokantacılık yapan 50 yaşındaki İ.T. vergi borcu nedeniyle icralık oldu. İ.T, icra nedeniyle trafik ekipleri aracına el koyunca, aracının altına yatarak engel olmaya çalıştı. Yaklaşık yarım saat aracının altına yatarak direnen İ.T. güçlükle ikna edilirken, araç yediemin otoparkına çekildi.

Darıca Atatürk Caddesi üzerinde lokantacılık yapan İ.T. hakkında iddiaya göre borcu nedeniyle icra takibi başlatıldı. Kendisine verilen yasal süreçte borcunu ödeyemeyen İ.T.'nin iş yerinin önündeki hafif ticari aracı trafik ekipleri tarafından işlem yapılarak bağlanmak istendi. Bu sırada İ.T. aracının altına yatarak polislere engel olmak istedi. Ağlayarak aracının bağlanmaması için polislere yalvaran İ.T. ikna edilemedi. Yaklaşık yarım saat aracının götürülmemesi için polislere dil döken İ.T. daha sonra vatandaşların da yardımı ile aracının altından çıkarıldı. Yakarışlarını sürdüren İ.T.'ye ait araç daha sonra çekiciyle yediemin otoparkına çekildi. (Kocaeli/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Haziran 2018 15:34
www.evrensel.net