28 Haziran 2018 03:53

Emir: Tek adama karşı mücadele sürecek

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, tek adama geçit verilmemesi için mücadele edeceklerini belirtti.

Emir: Tek adama karşı mücadele sürecek

Fotoğraf: CHP basın bülteni

Paylaş

Birkan BULUT
Ankara

Seçim sonuçlarını Evrensel'e değerlendiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, tek adama geçit verilmemesi için mücadele edeceklerini belirtti.

Ankara’da tekrar CHP’den Milletvekili seçilen Murat Emir, seçim sonuçlarıyla ilgili Evrensel'e konuştu. Emir, özellikle Cumhurbaşkanı Adayları Muharrem İnce’nin oy oranını çok önemsediklerini söyledi. Adaletsiz, OHAL koşullarında ve devlet imkanlarının fütursuz kullanıldığı bir seçim yapıldığını belirten Emir, seçim güvenliğinin ve şeffaflığın olmadığı yerler olduğunu belirti.

“Bu nedenle seçimdeki başarılarımızın ve Cumhur İttifakının geriletilmiş olmasını önemsiyorum” diyen Emir, önümüzdeki dönemde bütün muhalefet kesimlerini örgütleyerek Türkiye’nin demokratikleşmesi, tek adama geçit verilmemesi, özellikle işsizlerin yoksulların taleplerinin karşılanması için mücadele edeceklerini ifade etti.

Şu an Millet İttifakının süreceği noktasında verilen sözler olduğunu hatırlatan Emir, tek adam tek parti rejimine karşı konulması konusunda ittifak oluşturulduğunu söyledi.

Ayrıca ekonominin ağır bir krize yaklaştığını dile getiren Emir, seçimlerin erkene alınmasının sebebinin de bu olduğunu hatırlattı. Dolayısıyla halkın acil reçeteler beklediğini ifade eden Emir, “Eninde sonunda biz kazanacağız. Bu anlamda da daha çok öz eleştiri yaparak daha çok bütünleşerek ve kararlı bir biçimde yerel seçimlere hazırlanacağız” dedi.

ÖNCEKİ HABER

Ortadoğu’dan Elysium’a: Tehlikeden kaçışın tehlikesi

SONRAKİ HABER

Askeri miğferle öldürdüğü iddia edilen astsubay FETÖ'den tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa