27 Haziran 2018 16:02
Son Düzenlenme Tarihi: 27 Haziran 2018 17:43

Yeni Şafak, Ahmet Şık ve Barış Atay’ı hedef gösterdi

Yeni Şafak, 'CHP sayesinde Meclisteler!' başlıklı haberinde Ahmet Şık ve Barış Atay’ı hedef gösterdi.

Yeni Şafak, Ahmet Şık ve Barış Atay’ı hedef gösterdi

27 Haziran 2018 tarihli Yeni Şafak gazetesinin ilgili haberinin küpürü

Paylaş

Yeni Şafak Halkların Demokratik Partisinden (HDP) milletvekili seçilen Ahmet Şık ve Barış Atay’ı hedef gösterdi. “CHP sayesinde Meclisteler!” başlıklı bir haber yapan gazete, “Türkiye’ye ‘terörist’ diyen Ahmet Şık ve TSK’yi katil ilan eden Barış Atay, CHP sayesinde HDP’den milletvekilliğine seçildi ve Meclise girdi. Şık ve Atay, ‘Katil’ dedikleri devletten 17 bin 291 TL vekillik maaşı alacak” ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak, Ahmet Şık’ın yaptığı haberleri ve Oyuncu Barış Atay’ın TSK tarafından Suriye’nin Afrin kentine düzenlenen operasyona yönelik eleştirileri ‘teröre destek’ olarak nitelendi ve CHP’li belediyelerin yönettiği ilçelerde HDP’ye yüksek oy çıktığı söylendi. Oysa HDP İstanbul’da en çok oyu Esenler, Esenyurt, Arnavutköy gibi AKP’li belediyelerce yönetilen ilçelerden almıştı.

AHMET ŞIK VE BARIŞ ATAY'DAN YANIT

HDP’den milletvekili seçilen Ahmet Şık, kendisini hedef gösteren Yeni Şafak gazetesine “Bu daha başlangıç. İpinizi tutanların da sizlerin de, inlerinize de gireceğiz” diyerek yanıt verdi.
 
HDP’den İstanbul milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık, kendisini yine HDP’den Hatay milletvekili seçilen oyuncu Barış Atay ile birlikte hedef gösteren Yeni Şafak gazetesine sosyal medyadan yanıt verdi. Şık, “Bu daha başlangıç. İpinizi tutanların da sizlerin de, inlerinize de gireceğiz” diye yazdı. 

Bir diğer vekil Barış Atay da hedef gösterilmesine ilişkin, 'Halkın iktidarında, tuvalet kağıtları sadece işlevini yerine getirecek, gazete gibi davranamayacak...' paylaşımında bulundu.

(MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen: LGS tercihlerinde adres üzerinden dayatma olacak

SONRAKİ HABER

Lüleburgaz Belediyesinde TİS imzalandı, haftalık çalışma 40 saate indi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa