Dikili’de barış günleri

Dikili’de barış günleri

DİKİLİ Barış ve Nazım Hikmet Günlerinde binler bir kez daha barışa olan özlemlerini dile getirdi. Etkinliklerin ilk günü akşamı yapılan Barış Yürüyüşüne katılan binlerce yurttaş, “Savaşa hayır yaşasın barış” sloganları ile yeni yapılan Nazım Hikmet Parkı’na yürüdü. Parkın açılışında ya

Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, yaptığı konuşmada “1 Eylül Dünya Barış Günü, yıkımların, ölümler yaşanmaması için mücadele günüdür. Nazıma layık olabilmenin yolu barışı haykırmaktan geçiyor” dedi.

Etkinliklere çok sayıda aydın ve politikacı da katıldı. Yunanistan Sol Koalisyon Partisi Dış İlişkiler Sorumlusu Panos Trigazis ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın da birer konuşma yaptığı etkinliğe; CHP’li milletvekilleri, belediye başkanları ve Nazım Hikmet Vakfı yöneticileri de katıldı. Trigazıs’in Yunanistan’dan getirdiği zeytin ağacı parka dikilirken, “Dikili Nazım Hikmet Barış Ödülü”nün ilki, Yaşar Kemal’e verildi. Etkinliğin ilk günkü gecesi de, Genco Erkal’ın Nazım’ın şiirlerini seslendirdiği tek kişilik gösterisi ile sona erdi. (Dikili/EVRENSEL)

www.evrensel.net