Instagram'a IGTV ile 1 saate kadar video özelliği geldi

Fotoğraf: Pixabay

Instagram'a IGTV ile 1 saate kadar video özelliği geldi

Instagram bu hafta piyasaya süreceği Instagram TV (IGTV) ile bir saate kadar video yayınlama özelliği getireceğini açıkladı.

Fotoğraf uygulaması Instagram, insanların 1 saate kadar çıkabilen video yükleyip izleyebileceği yeni IGTV uygulamasını kullanıma sundu. IGTV'de yayınlanan videolarda reklam olup olmayacağı ve YouTube gibi diğer platformlarda olduğu üzere yayıncıların para kazanıp kazanmayacağı ise henüz kesinleşmedi.

VİDEOLAR DİKEY GÖRÜNTÜLENECEK

IGTV'deki videolar portre modunda, yani dikey olarak gözükecek. Systrom, bunun insanların doğal telefon tutuş şeklinden kaynaklandığını açıkladı.

Instagram'da paylaşılan videolarda bir dakika, uygulamanın 'hikayeler' bölümünde yayınlanan videolarda ise 15 saniye sınırı bulunuyor. Bu videolar da normalde 24 saat içinde siliniyor.

IGTV, Instagram'ın içinden erişilmesinin yanı sıra ayrı bir uygulama olarak da yayınlanacak.

BBC Newsbeat'e konuşan Systrom, insanların televizyon karşısında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi.

IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Haziran 2018 09:31
www.evrensel.net
ETİKETLER InstagramIGTV