19 Haziran 2018 14:30
Son Düzenlenme Tarihi: 19 Haziran 2018 14:53

Pomaklar AKP’li Akyol’dan özür bekliyor

AKP'nin Yalova Milletvekili adayı Meliha Akyol'un Pomaklarla ilgili skandal sözlerine Pomak Dernekleri Federasyonu tepki gösterdi.

Pomaklar AKP’li Akyol’dan özür bekliyor

Evrensel

Paylaş

AKP Yalova Milletvekili Adayı Meliha Akyol’un “Ezik insanlar, kendisini ifade edemeyen” yönelik sözlerine Pomaklar tepki gösterdi ve özür beklediklerini açıkladı.

Pomak Dernekleri Federasyonu Genel Mali Sekreteri Sezer Ayhan Umut, Akyol’un göçmenlere yönelik sözleri ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“AKP Yalova milletvekili adayı Melike Akyol’un Balkan Göçmenleri için sarf ettiği ‘Batı Trakya’dan ordan burdan gelen ezik insanlar, kendisini ifade edemeyen’ sözünün, Tükiye Cumhuriyeti’nin asli unsurlarından olan Rumeli ve Balkan Göçmenlerini aşırı derece üzmüş ve rencide etmiştir.  Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylemiş olduğu gibi, Muharicler Kaybedilmiş Toprakların Aziz Hatıralarıdır.

Konu ile ilgili olarak Meliha Akyol'un tüm Rumeli ve Balkan Camiasından özür dilemesini beklediğimizi ve bu işin takipçisi olacağımızıkamuoyuna ve hemşerilerimizin bilgilerine arz ediyorum” (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tavuklarına saldıran köpeği tüfekle öldüren müezzin serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Mimarlar Odası Ankara Şubesi: Şehir hastaneleri sağlık sistemine zıt

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa