16 Haziran 2018 14:45
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Haziran 2018 20:50

'Demokrasiyi tasvip etmeyen' Selefiler: Erdoğan'ı destekliyoruz

'Biz hiçbir zaman demokrasiyi tasvip etmedik' diyen Selefiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve mevcut hükümeti desteklediklerini beyan ettiler.

'Demokrasiyi tasvip etmeyen' Selefiler: Erdoğan'ı destekliyoruz

Fotoğraf: Kayhan Özer/AA

Paylaş

Kendilerini "Selefi Menhec Ehli Sünnet mensupları" olarak niteleyen 14 derneğin yayınladığı beyannamede “Cumhurbaşkanını ve mevcut hükümeti emsallerinden daha liyakatli oldukları kanaatiyle desteklediğimizi beyan ederiz” denildi.

Dernekler adına Ebu Said Yarpuzlu Mehmet Balcıoğlu imzasıyla beyannamede şu ifadelere yer verildi:

“Geçmişte dinimize yapılan düşmanlığı, vatanımıza yapılan ihaneti, halkımıza yapılan zulmü bir daha yaşamamak için. Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Yemen ve Mısır gibi olmamak için. 16 senelik kazanımlarımızı heba etmemek için. Dahili, bölgesinde, İslam aleminde ve dünyada daha güçlü bir Türkiye temennisiyle, daha iyi huzurlu bir gelecek ve en iyiler, gelecekte daha iyi idarecileri hak edebilmek için. Bizler, Selefi Menhec Ehli Sünnet mensupları olarak, Cumhurbaşkanı’nı ve mevcut hükümeti emsallerinden daha liyakatli oldukları kanaatiyle, şu ana kadar yaptıklarını yapacaklarının teminatı gördüğümüzden desteklediğimizi kamuoyuna beyan ederiz.”

BirGün'de yer alan habere göre Ebu Said Yarpuzlu daha sonra Facebook hesabından demokrasiyi tasvip etmediklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Biz hiçbir zaman demokrasiyi tasvip etmedik. Onunla hiçbir zaman hayra ulaşacağımızı düşünmedik. Onunla şeriatın geleceği aklımızdan dahi geçmedi. Biz hiçbir zaman şeriatın geleceğini beklemedik zira gittiğine inanmadık.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kayseri’de Avşarlar şenlikte buluşuyor

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa