Berat Albayrak: 3. nükleer santral büyük ihtimalle Trakya'ya kurulacak

Fotoğraf: Elif Öztürk/AA

Berat Albayrak: 3. nükleer santral büyük ihtimalle Trakya'ya kurulacak

Enerji̇ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, katıldığı bir televizyon programında 3. nükleer santrale ilişkin bilgi verdi.

Enerji̇ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 3. nükleer santralin büyük ihtimalle Trakya'da kurulacağını söyledi. Albayrak, "Nükleerde de dünyadaki en gelişmiş örneği alacağız. Borla nükleer komşu olacak" diye konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'tan, doğalgaz projesi ve 3. nükleer santral planı hakkında açıklamalar geldi.
CNN Türk'teki programda soruları yanıtlayan Albayrak, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Borda önümüzde süreçte organize sanayi bölgelerinin dışında önemli merkezler inşa edeceğiz. Yerini belirledik ancak şu anda açıklamıyorum. Büyük merkezle beraber sanayi ile işbirliği yapılacak. Nükleerde de dünyadaki en gelişmiş örneği alacağız. Borla nükleer komşu olacak.

2023'te Akkuyu'nun ilk etabı devreye girecek. 3. yeri aşağı yukarı belli. Büyük enerji kullanımı nedeniyle büyük ihtimalle Trakya Bölgesi olacak. Bu bölgede üretim fazla yok. Hem kaynağında üretmek, hem de arz talep dengesi. 2018 yılında büyük bir ihtimalle detaylarını açıklayacağız." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Haziran 2018 11:15
www.evrensel.net
ETİKETLER Berat Albayrak