Başak Demirtaş: Bütün cumhurbaşkanı adaylarına evimizin kapısı açık

Başak Demirtaş Diyarbakır'da HDP seçim standına giderek çalışmalara katıldı, Muharrem İnce'nin kendisini evinde ziyaret edecek olmasına dair konuştu.

Başak Demirtaş, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendisini ziyaret etmek istemesiyle ilgili "Muharrem İnce bize gelecek. Tabii memnuniyetle ağırlayacağım. Sayın Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu da gelse onlara da evimin kapısı her zaman açıktır. Bu yapılan anlamlı jest siyasetten daha ziyade insani ilişkilerin güçlenmesine hizmet ediyor" dedi.

Eşi Edirne Cezaevinde bulunan ve HDP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Başak Demirtaş, Diyarbakır'da HDP'nin seçim standını ziyaret etti. Stantta bulunan görevlilerle sohbet eden Başak Demirtaş, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Başak Demirtaş, cezaevinde bulunan eşinin dışarıda yapılan çalışmaları merak ettiğini, onun için seçim stantlarına giderek partilileri ziyaret ettiğini söyledi. Başak Demirtaş, "Cezaevindeki eşimin arkasından gece gündüz demeden iftiralar ve hakaretler yağdırılıyor. Yani bu eleştiriler seviyesiz ve saygısızca. Eğer ki korkmuyorsanız çıkarın o zaman, o da sözünü meydanlarda size söylesin, cevabını versin" dedi.

'EVİMİZİN KAPISI TÜM CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA AÇIKTIR'

Diyarbakır'da miting yapacak olan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendisini ziyaret edecek olmasını da değerlendiren Başak Demirtaş, "Muharrem İnce bize gelecek. Tabii memnuniyetle ağırlayacağım. Sayın Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu da gelse onlara da evimin kapısı her zaman açıktır. Bu yapılan anlamlı jest siyasetten daha ziyade insani ilişkilerin güçlenmesine hizmet ediyor" diye konuştu.

Başak Demirtaş, seçim yarışının adil koşullarda yürümediğini de ifade ederek "Selahattin Demirtaş dört duvar arasında bir hücrede seçim çalışması yürütmeye çalışıyor. Cezaevinde olması başlı başına çok büyük bir engel ve zorluktur. Ama her şeye rağmen umudu korumayı ve büyütmeyi biliyor. Evet öfkeliyiz ama bu öfkemizi de mutlaka sandığa yansıtacağız. Yapılan bütün haksızlıklara, hukuksuzluklara ve zulme karşı halkımız gereken cevabı 24 Haziran'da verecektir mutlaka" dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Haziran 2018 16:00
www.evrensel.net