08 Haziran 2018 08:33

Sahte polis karakola girip silah kuşandı, fotoğraf çektirdi

Gazi olduğunu öne sürerek Çağlayan Polis Merkezi’ne girip çıkan şahıs, herkesi polis olduğuna inandırdı; çelik yelek ve silahla fotoğraflar çektirdi.

Sahte polis karakola girip silah kuşandı, fotoğraf çektirdi

Fotoğraf: Google Steet View

Paylaş

İstanbul’da polisleri kendisinin polis olduğuna inandıran bir şahıs, sürekli karakola girip silahlarla poz verdi ve bunları sosyal medyada paylaştı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, İstanbul Kağıthane’deki Çağlayan Polis Merkezi’nde karakol amirini tanıyan B.Ç., polis merkezinde gidip gelmeye başladı. Polis merkezi ve nöbet noktalarında çelik yelekli, silahlı birçok fotoğraf çektiren B.Ç. bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşınca birçok kişi onun polis olduğunu düşündü.

Karakol dışından gelen polisler bile, sık sık karakola girip çıkan, içeride dolaşan B.Ç.’yi Polis olarak tanıdı. Bir süre sonra sosyal medyadaki bu fotoğraflarla ilgili bilgi, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’a ulaştı. Çalışkan, talimat vererek, bu kişinin kim olduğunun öğrenilmesini istedi.

Görevlendirilen ekipler, karakola giderek araştırma yaptı. B.Ç.’nin karakolda polis gibi davranıp davranmadığı araştırıldı. B.Ç.’nin Şırnak’ta askerlik yaparken bir çatışmada yaralandığını söyleyerek karakola girip çıkmaya başladığı iddia edildi. Karakol amirinin de B.Ç.’nin gazi olduğunu düşünerek fotoğraf çektirmesi için izin verdiği ileri sürüldü.

B.Ç.’nin kendisini sorgulayan polise “Hatıra fotoğrafı çektirmek istedim” dediği öğrenildi. B.Ç.’nin karakola girişi yasaklanırken, sosyal medya sayfasına koyduğu tüm fotoğraflar da kaldırıldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Arjantin, IMF ile 50 milyar dolarlık kredi için anlaştı

SONRAKİ HABER

Turkey ranks 130th for sexual inequality out of 149 countries

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa