Akşener'in evinin karşısına 'her şey olabilir' yazan şahsa takipsizlik

Fotoğraf: DHA

Akşener'in evinin karşısına 'her şey olabilir' yazan şahsa takipsizlik

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in Beylerbeyi'ndeki evinin karşısındaki duvara 'Her an her şey olabilir' yazan şahsa takipsizlik kararı verildi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in Üsküdar Beylerbeyi'ndeki evinin karşısındaki duvara 'Her an her şey olabilir' yazdığı gerekçesiyla hakkında “Basit tehdit" suçundan soruşturma başlatılan Burak G. hakkında, Akşener’in şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle takipsizlik kararı verildi.

Meral Akşener’in evinin karşısındaki duvara yazı yazan Burak G. (23) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Burak G. hakkında “Basit tehdit” suçundan başlatılan soruşturma, suçun şikayete bağlı suç olması ve Akşener’in de 5 Mayıs 2018 tarihinde avukatı aracılığı ile dilekçe sunarak şikayetinden vazgeçmesi nedeni ile takipsizlikle sonuçlandı.

Meral Akşener'in Beylerbeyi'nde oturduğu evinin karşısındaki duvara, "Her an herşey olabilir" şeklinde yazdığı gerekçesi ile gözaltına alınan Burak G.(23), emniyet işlemlerinin ardından 5 Mayıs 2018 tarihinde adliyeye sevk edilmiş, savcı tarafından sorgusu yapıldıktan sonra tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Mahkeme, sorgusunu yaptığı Burak G.’yi, adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştı. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net