30 Mayıs 2018 20:37
Son Düzenlenme Tarihi: 30 Mayıs 2018 20:43

MGK toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) 24 Haziran seçimleri öncesi son kez bir araya geldi.

MGK toplantısı sona erdi

Fotoğraf: Kayhan Özer/AA

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, 3 saat 15 dakika sürdü.

Toplantıda öne çıkan konuların, seçim güvenliği, ‘terörle mücadele’ ve Suriye'deki gelişmeler olduğu belirtildi.

Milli Güvenlik Kurulu bildirisi:

  • 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ile 27. dönem milletvekili genel seçiminin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleştirilmesi için alınan tedbirler hakkında kurula bilgi sunuldu.
  • Türkiye'nin her zaman her alanda Filistin davasına sahip çıkmaya devam edeceği, bu desteğin önümüzdeki günlerde de BM ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere tüm uluslararası platformlarda sürdürüleceği teyit edilmiştir.
  • Proje terör örgütlerine açık ve gizli destek veren, teröristleri korumak için her türlü bahaneyi üreten ülkelerin, terör örgütleri arasında ayrım yapmadan uluslararası hukuka uygun hareket etmeleri gerektiği ifade edilmiştir.
  • Terörle mücadele ve Suriye başlıkları görüşüldü.
  • Ege ve Doğu Akdeniz'deki kışkırtmalarda uluslararası antlaşmalardan doğan hakların kullanılmasında tereddüt edilmeyeceği vurgulandı. (AA)

 

ÖNCEKİ HABER

HDP eş başkanları FOX'ta: Şu andaki AKP ile müzakere yapılamaz

SONRAKİ HABER

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme hükümet gündeminde yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa