27 Mayıs 2018 12:28
Son Güncellenme Tarihi: 27 Mayıs 2018 15:40

Muharrem İnce'den Erdoğan'a ‘cami’ yanıtı!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir’de Tayyip Erdoğan’ın ‘Cami yıkacaklar’ iddiasına yanıt verdi.

Muharrem İnce'den Erdoğan'a ‘cami’ yanıtı!

Fotoğraf: Mahmut Serdar Alakuş/AA

Paylaş

İzmir Menderes'te konuşan CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bunlar camiyi de yıkar' sözlerine tepki gösterdi. İnce , “Bir daha böyle bir laf ederse perişan edeceğim onu meydanlarda” ifadelerini kullandı.

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Ben otomobil fabrikası istemiyormuşum. Erdoğan’ın bilmediği şu; Erdoğan diyor ki otomobilin kaportasını, lastiğini, koltuğunu ben yapayım. Ben de diyorum ki otomobilin beynini ben yapayım. Geri kalmış, cahil, bilmiyor. Çünkü matematik bilmiyor. Televizyon yapıyoruz biz bir televizyondan 10 avro kazanıyoruz. Sen Almanya’daki otomobil fabrikasını gezdin mi? Bir otomobilden 100 avro kazanıyoruz. Avane kasnak gibi çalışıyoruz.

Eğitimi parasız yapacağız. Sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz.

Emekliler, 1990’larda milli gelirin yüzde 17’si emeklilere aitti. Ramazan ve kurban bayramında 1000’er lira verecekler, o iş öyle olmaz. Emeklilerle ilgili kanun çıkaracağız. Emekliler Ramazan ve Kurban Bayramı’nda o anki asgari ücret ne kadar ise onu alacak. Gençler 19 Mayıs’ta ve Cumhuriyet Bayramı’nda 500’er yüz lira alacaksınız. Size bu paraları Erdoğan mı verecek? Hiç merak etmeyin size bu parayı Türkiye Cumhuriyet verecek.

Erdoğan diyor ki polislere 3600 vereceğim. Size bunu kim hatırlattı. İnce korkusu böyle bir şey işte.

Geçenlerde traktörü dayadım benzinliğe dedim ki bu ülkede bir yalancı var. Mazot 2,5 liraymış. Doldurduk depoyu 2,5 lira değil 5,72 lira. Demek ki neymiş, Tarım Bakanı yalancıymış.

Zoruma giden bir şey var. Erdoğan diyor ki: ‘Bunlar camiyi de yıkar.’ Bu zoruma gidiyor. Ak Partili seçmenlere sesleniyorum. Ayıp ayıp, cami senin babanın malı mı? Neredeyse gelmeyin camiye diyecek. Bir daha böyle bir laf ederse perişan edeceğim onu meydanlarda. Meydanlarda konuşacağımız şey ekonomi, ekonomi. Her gittiğimi yerde ekonomi konuşacağım. Eğitim konuşacağım.”

AKP VE MHP’Lİ GRUP MİTİNGİNİ PROVOKE ETMEK İSTEDİ

Öte yandan AKP ve MHP’li bir grup Rabia ve Bozkurt işaretleri yaparak Muharrem İnce’nin İzmir Menderes’te düzenlediği mitinginden ayrılan CHP’lilere saldırmak istedi. Provokasyon yapmak isteyen grupların ellerinde, “Sana olan sevgim hiçbir zaman bitmeyecek, Reis bu İzmir seni ölene dek sevecek, yazılı pankartlar vardı. Rabia ve bozkurt işareti yaparak provokasyon yapmaya çalışan AKP ve MHP’li grup güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırıldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Saadet Partisi seçim beyannamesi açıklandı

SONRAKİ HABER

Yeni e, Van'da okurlarıyla buluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa