29 Ağustos 2012 14:46

Gazeteciler meslektaşları için yürüyecek

GAZETECİLERİN 10 Eylül’de yargılanacağı davanın öncesinde gazeteciler, arkadaşlarının serbest bırakılması için Taksim’de yürüyüş düzenleyecek.“KCK” adı altında gerçekleştirilen operasyonda 36’sı tutuklu 44 gazetecinin Çağlayan’daki 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceği

Gazeteciler meslektaşları için yürüyecek
Paylaş

GAZETECİLERİN 10 Eylül’de yargılanacağı davanın öncesinde gazeteciler, arkadaşlarının serbest bırakılması için Taksim’de yürüyüş düzenleyecek.
“KCK” adı altında gerçekleştirilen operasyonda 36’sı tutuklu 44 gazetecinin Çağlayan’daki 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceği dava öncesi, gazetecilerin serbest bırakılması için etkinlikler düzenlenecek. Tutuklu gazetecilerin durumu, basın özgürlüğü ve iddianamede yer alan iddialara ilişkin gazeteciler, bugün 10.00’da Cezayir Restaurant’ta bir araya gelecek. Yarın ise, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde yabancı basın temsilcileriyle bir araya gelinerek, Türkiye’de tutuklu gazetecilerin durumu tartışılıcak.
Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma Platformu, davanın Türkiye tarihindeki ‘ilk toplu gazeteci kıyımı ve operasyonu’ olduğuna dikkat çekerek, basın ve ifade özgürlüğü için tüm duyarlı kesimleri davaya çağırırken, yurt dışından heyetlerin davayı takip etmeye geleceğini kaydetti. Gazeteciler 8 Eylül’de saat 18.00’da Taksim’de büyük bir yürüyüş gerçekleştirecek. (İSTANBUL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu: BM Suriye'de kamp kursun

SONRAKİ HABER

İşçiler Cankurtaran Holding'i işgal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...