Gazeteciler meslektaşları için yürüyecek

Gazeteciler meslektaşları için yürüyecek

GAZETECİLERİN 10 Eylül’de yargılanacağı davanın öncesinde gazeteciler, arkadaşlarının serbest bırakılması için Taksim’de yürüyüş düzenleyecek.“KCK” adı altında gerçekleştirilen operasyonda 36’sı tutuklu 44 gazetecinin Çağlayan’daki 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceği

GAZETECİLERİN 10 Eylül’de yargılanacağı davanın öncesinde gazeteciler, arkadaşlarının serbest bırakılması için Taksim’de yürüyüş düzenleyecek.
“KCK” adı altında gerçekleştirilen operasyonda 36’sı tutuklu 44 gazetecinin Çağlayan’daki 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceği dava öncesi, gazetecilerin serbest bırakılması için etkinlikler düzenlenecek. Tutuklu gazetecilerin durumu, basın özgürlüğü ve iddianamede yer alan iddialara ilişkin gazeteciler, bugün 10.00’da Cezayir Restaurant’ta bir araya gelecek. Yarın ise, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde yabancı basın temsilcileriyle bir araya gelinerek, Türkiye’de tutuklu gazetecilerin durumu tartışılıcak.
Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma Platformu, davanın Türkiye tarihindeki ‘ilk toplu gazeteci kıyımı ve operasyonu’ olduğuna dikkat çekerek, basın ve ifade özgürlüğü için tüm duyarlı kesimleri davaya çağırırken, yurt dışından heyetlerin davayı takip etmeye geleceğini kaydetti. Gazeteciler 8 Eylül’de saat 18.00’da Taksim’de büyük bir yürüyüş gerçekleştirecek. (İSTANBUL)

www.evrensel.net