Esad: Kazanmak için zamana ihtiyacımız var

Esad: Kazanmak için zamana ihtiyacımız var

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, “isyancılarla savaşı kazanmak için zamana ihtiyaçları olduğunu” söyledi. El Dünya televizyonuna konuşan Esad, Suriye hükümetinin “hem bölgesel hem de uluslararası bir savaş yürüttüğünü” söyledi ve “Nihai bir sonuca ulaştırmak için kesinlikle z

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, “isyancılarla savaşı kazanmak için zamana ihtiyaçları olduğunu” söyledi. El Dünya televizyonuna konuşan Esad, Suriye hükümetinin “hem bölgesel hem de uluslararası bir savaş yürüttüğünü” söyledi ve “Nihai bir sonuca ulaştırmak için kesinlikle zamana ihtiyaç var. Ama tek cümleyle şöyle diyebiliriz: ileri doğru gidiyoruz” ifadesini kullandı.

Suriye Devlet Başkanı konuşmasında, Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun gündeme getirdiği “insani yardım için Suriye içinde, BM kontrolünde tampon bölge oluşturulması” önerisine de değindi.
Esad, tampon bölge kurulması önerisini, “Suriye’nin düşmanları tarafından ortaya atılan hayali bir fikir” diye nitelendirdi. Türkiyeli yetkilileri “cahillikle” suçlayan Esad, “medyadan ve propagandadan etkilenmeden kendileriyle saf tutan Türk halkıyla ilişkilerine odaklanacaklarını” dile getirdi.

Son haftalarda bazı Suriyeli yetkililerin rejime sırtını dönerek muhalefete katılmasını ise Esad, “Suriye’nin vatansever olmayanlardan temizlenmesi” diye yorumladı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net