29 Ağustos 2012 14:20

ÇGD: Cüneyt Ünal serbest bırakılmalı

ÇAĞDAŞ Gazeteciler Derneği (ÇGD) Yönetim Kurulu, Suriye’de tutulan Kameraman Cüneyt Ünal’ın derhal serbest bırakılmasını istedi. ÇGD, Ünal’ın profesyonel bir gazeteci olduğunun da altını çizdi.ÇGD’den yapılan açıklamada, “Suriye’de yaşanan  iç savaşı, silahlı &cce

ÇGD: Cüneyt Ünal serbest bırakılmalı

Paylaş

ÇAĞDAŞ Gazeteciler Derneği (ÇGD) Yönetim Kurulu, Suriye’de tutulan Kameraman Cüneyt Ünal’ın derhal serbest bırakılmasını istedi. ÇGD, Ünal’ın profesyonel bir gazeteci olduğunun da altını çizdi.

ÇGD’den yapılan açıklamada, “Suriye’de yaşanan  iç savaşı, silahlı çatışmaları izlemek üzere gittiği bu ülkede tutuklanan Kameraman Cüneyt Ünal’ın savaşanlar arasında kabul edilmesi basın özgürlüğüne, evrensel basın hukukuna aykırıdır, derhal serbest bırakılmalıdır” denildi. Cüneyt Ünal’ın yayınlanan görüntülerinde, dövüldüğü, hırpalandığı, kendisine zor kullanıldığının anlaşıldığı vurgulanan açıklamada, “Kameraman Ünal Suriye’ye savaşmak için değil, gazetecilik görevini yapmak için gitmiş,  deneyimli profesyonel gazetecidir” denildi.

Ankara’daki gazeteciler, meslektaşlarının serbest bırakılması için yarın Suriye Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaparak, “Meslektaşımızı derhal serbest bırakın” diyecekler.
(Ankara/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

4 aydır başkasının yerine yatıyor

SONRAKİ HABER

Galatasaray yönetimi idari yönden ibra edilmedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa