Fındık üreticisi sokağa çıktı

Fındık üreticisi sokağa çıktı

TÜM Köy-Sen Ordu Şubesinin çağrısı ile sokağa çıkan üreticiler, fındık fiyatının düşüklüğüne ve hükümetin sessizliğine tepki gösterdi.Üreticiler tepki olarak bir çuval fındığı yaktı. Eylemde konuşan Tüm Köy-Sen Ordu Şube Başkanı Zekai Sağra, fındık için belirlenen 3.80 TL&r

TÜM Köy-Sen Ordu Şubesinin çağrısı ile sokağa çıkan üreticiler, fındık fiyatının düşüklüğüne ve hükümetin sessizliğine tepki gösterdi.

Üreticiler tepki olarak bir çuval fındığı yaktı. Eylemde konuşan Tüm Köy-Sen Ordu Şube Başkanı Zekai Sağra, fındık için belirlenen 3.80 TL’lik fiyatın insafsızlık olduğunu söyledi. Sağra, “Maliyeti 5 TL’ye yakın olan bir ürünün maliyetinin altında bir fiyatla alınması; hükümetin kimden yana olduğunu bir kez daha göstermektedir” dedi.

Fındık fiyatının 7 TL olması gerektiğini söyleyen Sağra şunları söyledi: “Serbest piyasa diyerek biz üreticileri perişan edenlere soruyoruz: Hangi mantıkla bir ürünü maliyetinin altında alabiliyorsunuz? Bu insanlığa sığar mı? Kârınıza kâr katmak için bu kadar insafsızlığı mideniz nasıl kaldırıyor? Buna sessiz kalmayacağız.” (Ordu/EVRENSEL)

www.evrensel.net